Hlavní navigace

Google Docs v češtině a v nové verzi s podporou složek (doplněno)

Redakce

Bez velkých famfár byla spuštěna česká verze Google Docs, webové kanceláře Googlu. Čeština je na seznamu dostupných jazyků v nastavení služby a uživatelé z České republiky mají češtinu aktivní hned po přihlášení. Česká lokalizace přichází i s novou verzí uživatelského rozhraní, která konečně podporuje řazení dokumentů do složek a přináší modernější design nebo třeba také nové klávesové zkratky. Stále je však služba betaverzí.

Doba čtení: 1 minuta

Bez velkých famfár byla spuštěna česká verze Google Docs, webové kanceláře Googlu. Čeština je na seznamu dostupných jazyků v nastavení služby a uživatelé z České republiky mají češtinu aktivní hned po přihlášení.

Česká lokalizace přichází i s novou verzí uživatelského rozhraní, která konečně podporuje řazení dokumentů do složek a přináší modernější design nebo třeba také nové klávesové zkratky. Stále je však služba betaverzí.

KL2018 Tip nominace

Zajímavé je, že tentokrát Google lokalizoval i název služby – při přepnutí do češtiny se z Google Docs & Spreadsheets stávají Dokumenty a tabulky Google. Toto téma naťukl Lukáš Morávek v oficiálním českém blogu Googlu. (upozornil Radim Nevyhosteny, děkujeme)

Doplněno (17:22): Spuštění české verze služby potvrzuje i čerstvá tisková zpráva. Internetové služby dávají uživatelům možnost větší kontroly nad svými informacemi protože ke svým datům můžete přistupovat kdekoli a kdykoli. S těmito službami je také mnohem jednodušší spolupracovat – už není nutné posílat si e-maily s velikými přílohami tam a zase zpátky a zjišťovat, která verze dokumentu je opravdu finální. Všechno děláte prostě zároveň – českým uživatelům to zjednodušuje život a také to zvýší jejich produktivitu, zvláště při práci na skupinových projektech, uvádí Taťána le Moigne, která vede české zastoupení Googlu.

Našli jste v článku chybu?