Hlavní navigace

Google Docs v češtině a v nové verzi s podporou složek (doplněno)

27. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bez velkých famfár byla spuštěna česká verze Google Docs, webové kanceláře Googlu. Čeština je na seznamu dostupných jazyků v nastavení služby a uživatelé z České republiky mají češtinu aktivní hned po přihlášení. Česká lokalizace přichází i s novou verzí uživatelského rozhraní, která konečně podporuje řazení dokumentů do složek a přináší modernější design nebo třeba také nové klávesové zkratky. Stále je však služba betaverzí.

Bez velkých famfár byla spuštěna česká verze Google Docs, webové kanceláře Googlu. Čeština je na seznamu dostupných jazyků v nastavení služby a uživatelé z České republiky mají češtinu aktivní hned po přihlášení.

Česká lokalizace přichází i s novou verzí uživatelského rozhraní, která konečně podporuje řazení dokumentů do složek a přináší modernější design nebo třeba také nové klávesové zkratky. Stále je však služba betaverzí.

ebf 24 - tip duben

Zajímavé je, že tentokrát Google lokalizoval i název služby – při přepnutí do češtiny se z Google Docs & Spreadsheets stávají Dokumenty a tabulky Google. Toto téma naťukl Lukáš Morávek v oficiálním českém blogu Googlu. (upozornil Radim Nevyhosteny, děkujeme)

Doplněno (17:22): Spuštění české verze služby potvrzuje i čerstvá tisková zpráva. Internetové služby dávají uživatelům možnost větší kontroly nad svými informacemi protože ke svým datům můžete přistupovat kdekoli a kdykoli. S těmito službami je také mnohem jednodušší spolupracovat – už není nutné posílat si e-maily s velikými přílohami tam a zase zpátky a zjišťovat, která verze dokumentu je opravdu finální. Všechno děláte prostě zároveň – českým uživatelům to zjednodušuje život a také to zvýší jejich produktivitu, zvláště při práci na skupinových projektech, uvádí Taťána le Moigne, která vede české zastoupení Googlu.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).