Hlavní navigace

Google Drive prý už někdy na začátku dubna

28. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dohady o možném příchodu Google Drive jsou zpět. Cloudové souborové úložiště (o kterém se spekuluje už několik let) by měl Google uvést na trh snad už v prvním týdnu dubna.  Podle některých zdrojů by Google Drive mělo přijít s 1GB zdarma dostupného úložného prostoru (hodně málo, otevřeně řečeno), ale podle některých to možná budou gigabajty dva. Cena za další rozšíření kapacity známa není.

Dohady o možném příchodu Google Drive jsou zpět. Cloudové souborové úložiště (o kterém se spekuluje už několik let) by měl Google uvést na trh snad už v prvním týdnu dubna.  Podle některých zdrojů by Google Drive mělo přijít s 1GB zdarma dostupného úložného prostoru (hodně málo, otevřeně řečeno), ale podle některých to možná budou gigabajty dva. Cena za další rozšíření kapacity známa není.

Google Drive by mělo vycházet a fungovat podobně jako Google Docs (ze kterých se už dříve stalo úložiště kam lze nahrávat libovolné soubory, ale chybí mu možnost synchronizace) a nabídnout i API pro využití v aplikacích a službách třetích stran. Pokud Google tuto službu skutečně zprovozní, bude vstupovat na trh s řadou konkurentů nabízejících nejenom velké kapacity, ale také stabilní a velmi dobře použitelné služby.

Zdroj: Rumor: Google Drive to be released “sometime during the first week of April”

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).