Hlavní navigace

Google Earth 6 se Street View a více historickými obrázky

Jiří Macich ml.

Google představil šestou generaci populárního programu Google Earth s třemi hlavními novinkami. Tou největší je spolupráce Google Earth 6 se Street View, takže ve vybraných lokalitách lze sestoupit z výšky leteckých a satelitních snímků přímo do ulic měst jako virtuální chodec. Dosud Google využíval Street View jen u webových Google Maps.

Google představil šestou generaci populárního programu Google Earth s třemi hlavními novinkami. Tou největší je spolupráce Google Earth 6 se Street View, takže ve vybraných lokalitách lze sestoupit z výšky leteckých a satelitních snímků přímo do ulic měst jako virtuální chodec. Dosud Google využíval Street View jen u webových Google Maps.

Dále byla rozšířena databáze historických snímků, díky níž se lze při pohledu na vybrané oblasti vrátit v čase až do roku 1945. Třetí z avizovaných vylepšení je 3D ztvárnění stromů v parcích některých měst (např. Atény, Berlín, Chicago, New York, San Francisco, Tokio)

Zdroj: Google Official Blog

Našli jste v článku chybu?
1. 12. 2010 12:25
matezz (neregistrovaný)

Streetview bylo doted v Google Earth jen napul. Panoramaticke snimky z ulice byly na mape oznaceny jako jednotlive fotky, ne jako cara v Google Maps a nedalo se tedy mezi nimi tak plynule pohybovat. Takze tak. Novinka to rozhodne je. Tolik na vysvetlenou a nezbyva nez jen dodat: Hura, no konecne!:)

1. 12. 2010 14:46
Toponym (neregistrovaný)

Já už Street View v Google Earth používám víc jak půl roku. Tak se nediv, že já se divím, že používám něco, co podle této zprávy neexistuje.