Hlavní navigace

Google experimentuje se změnou designu

23. 9. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Již mnoho měsíců se objevují screenshoty různých pozměněných verzí designu výsledků vyhledávání v Googlu. Ty Google ukazuje náhodně vybraným uživatelům a pomocí jejich reakce testuje, jaké změny by do budoucna mohl provést. Ačkoliv se výsledky těchto uživatelských testů nakonec nemusejí přímo promítnout do podoby nového designu, některé úpravy se však zdají být poměrně pravděpodobné. Většina upravených verzí má totiž jednu věc společnou – přesunutí nabídky dalších typů hledání z pozice nad…

Již mnoho měsíců se objevují screenshoty různých pozměněných verzí designu výsledků vyhledávání v Googlu. Ty Google ukazuje náhodně vybraným uživatelům a pomocí jejich reakce testuje, jaké změny by do budoucna mohl provést. Ačkoliv se výsledky těchto uživatelských testů nakonec nemusejí přímo promítnout do podoby nového designu, některé úpravy se však zdají být poměrně pravděpodobné. Většina upravených verzí má totiž jednu věc společnou – přesunutí nabídky dalších typů hledání z pozice nad vyhledávacím formulářem do levého menu. Nový, nedávno objevený experimentální design navíc již vypadá velmi dotaženě a je se tedy možné domnívat, že se čas uvedení nové verze blíží. Ne každému se však tato představa libí, co na nový design říkáte vy? (jilm.blog.lu­pa.cz)

Autor článku

Autor je bývalým redaktorem Lupa.cz, nyní pracuje jako konzultant v BCG. Vystudoval ekonomii a právo. Občas bloguje: jilm.cz a často tweetuje: @jilm.