Hlavní navigace

Google konečně umí jednoduše skrýt z kalendáře narozeniny kontaktů

7. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Google
Je to malý update pro Google, ale řadě lidí přinese velkou úlevu. Nejnovější update aplikace Google Calendar přináší to, po čem dlouho volali.

Google začal v jednom z updatů Kalendáře před několika měsíci do kalendářů uživatelů automaticky zapisovat narozeniny všech kontaktů, u kterých se k datům dokázal dostat. Čerpal je přitom také z profilů jejich kontaktů na Google+.

Pro někoho užitečná funkce měla jednu zásadní vadu: nešlo ovlivnit, která data se v ní zobrazí a nedalo se jí zbavit. Zatímco ostatní kalendáře se dají skrýt z přehledu, kalendář s narozeninami tuto možnost neměl. Narozeniny lidí, se kterými jste se setkali třeba jen na pracovní bázi, se tak do kalendáře zaznamenávaly automaticky a zobrazovaly se ve vaší agendě.

Na internetu se sice koncem loňského roku objevil návod, jak se narozenin v kalendáři zbavit. Jenže už po několika týdnech TechCrunch psal o tom, že Google nastavení změnil a návod přestal fungovat. Nechtěné narozeniny v kalendáři byly opět nezrušitelné a povinné.

Změna přišla až s nejnovějším updatem aplikace Google Calendar pro Android. Ta konečně umožňuje kalendář Narozeniny (Birthdays) skrýt a nezobrazovat. Stačí v přehledu kalendářů odznačit čtvereček vedle jeho názvu a je to. Data nemusíte jen skrývat – v nastavení dává Google na výběr také další dvě možnosti: zobrazovat narozeniny jen u kontaktů, nebo u kontaktů a lidí z kruhů na Google+. 

Content 23

Stejné možnosti fungují také v desktopové aplikaci Kalendáře. K úplnému vypnutí tam stačí přes šipku u názvu kalendáře otevřít menu a v něm kliknout na položku Skrýt tento kalendář v seznamu. Podobným způsobem mimochodem můžete skrýt i další z automatických kalendářů – data státních svátků.

Kalendáře sice nemůžete úplně smazat, ani zabránit tomu, aby Google informace z profilů vašich známých na Google+ sbíral, ale aspoň vám nebudou bez vaší vůle zaplevelovat denní agendu.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).