Hlavní navigace

Google Labs končí, experimentovat se bude jinak

21. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google oznámil konec své experimentální sekce Google Labs, která v současné době obsahuje 56 roztodivných projektů. Nový kurs, který firma nabrala po výměně CEO Erika Schmidta za Larryho Page se projevuje také v promyšlenějším přístupu k živelným inovacím. Google už nechce zveřejňovat tolik nevyzkoušených produktů, ale rozvrhnout si lépe síly a napřít je k vylepšování těch životaschopných. Některé služby z Google Labs v nejbližších dnech skončí, jiné se přesunou do jiných produktových oddělení.…

Google oznámil konec své experimentální sekce Google Labs, která v současné době obsahuje 56 roztodivných projektů. Nový kurs, který firma nabrala po výměně CEO Erika Schmidta za Larryho Page se projevuje také v promyšlenějším přístupu k živelným inovacím.

Google už nechce zveřejňovat tolik nevyzkoušených produktů, ale rozvrhnout si lépe síly a napřít je k vylepšování těch životaschopných. Některé služby z Google Labs v nejbližších dnech skončí, jiné se přesunou do jiných produktových oddělení. Aplikace pro Android budou nadále nabízeny v Android Marketu.

Změna se nedotkne „malých laboratoří“ uvnitř jenotlivých produktů Googlu, jako jsou Gmail Labs nebo Maps Labs. Také zaměstnanci budou mít i nadále jeden den v týdnu na to aby, si hráli s vlastními nápady, které „nejsou nutně v popisu jejich pracovní pozice“.

Zdroj: SiliconFilter

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář. Zajímá se o digitální technologie a pozoruje, co s námi dělají. | LinkedIn | Twitter

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).