Hlavní navigace

Google Maps jako teroristická zbraň?

1. 6. 2005
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Google Maps dnes již naleznete satelitní snímky z prakticky celých Spojených států. Napadlo vás již, že by to mohlo být nebezpečné? „Přijde mi trošku ironické, že zatímco pokud vytáhnete v metru po celém San Franciscu, New Yorku nebo Los Angeles fotoaparát, budete zadrženi za potenciální narušení bezpečnostních pravidel, stáhnout si satelitní snímky vojensky strategických bodů jako jsou mosty, letiště a elektrárny, můžete bez menšího problému v obroském rozlišení,“ píše na svém blogu Marty…

V Google Maps dnes již naleznete satelitní snímky z prakticky celých Spojených států. Napadlo vás již, že by to mohlo být nebezpečné? „Přijde mi trošku ironické, že zatímco pokud vytáhnete v metru po celém San Franciscu, New Yorku nebo Los Angeles fotoaparát, budete zadrženi za potenciální narušení bezpečnostních pravidel, stáhnout si satelitní snímky vojensky strategických bodů jako jsou mosty, letiště a elektrárny, můžete bez menšího problému v obroském rozlišení,“ píše na svém blogu Marty Alex. Některé důležité objekty jsou sice ve velkém rozlišení nedostupné, některé (např. vojenské letiště v Palmdale v Californii, kde můžete vidět „supertajný letoun Northrop-Grumman B-2 Spirit“) však nikoli. A teď si představte, že to vše za chvíli budeme moci pozorovat v trojrozměrném zobrazení. Kdokoli si pak virtuálně může projít Ameriku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor do května 2013 působil jako CEO srovnávače Heureka.cz, předtím pracoval v jablonecké společnosti Miton. Vystudoval Hospodářskou fakultu v Liberci a příležitostně píše svůj blog Oříšek.net.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).