Hlavní navigace

Google Maps pro Android mají i mapy budov

10. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nově vydaná verze Google Maps pro Android 6.7 má dvě zajímavé novinky, obě bohužel pouze s využitím v rámci USA a Japonska. Tou první jsou interiérové mapy budov. Majitelé budov mohou přidat do Google Map plány svých budov a uživatelé v nich mohou být navigováni, pokud v budově chtějí najít nějaké místo (třeba záchod nebo polici se zbožím). Tvůrce indoor map najdete na Google Maps Floor Plans, pokud chcete začít mapovat i svou budovu. S touto novinkou se pojí Google Business Photos, kdy můžete…

Nově vydaná verze Google Maps pro Android 6.7 má dvě zajímavé novinky, obě bohužel pouze s využitím v rámci USA a Japonska.

Tou první jsou interiérové mapy budov. Majitelé budov mohou přidat do Google Map plány svých budov a uživatelé v nich mohou být navigováni, pokud v budově chtějí najít nějaké místo (třeba záchod nebo polici se zbožím). Tvůrce indoor map najdete na Google Maps Floor Plans, pokud chcete začít mapovat i svou budovu. S touto novinkou se pojí Google Business Photos, kdy můžete prohlížet panoramatické fotky vnitřních částí budov – můžete si tak například prohlédnout restauraci a uvážit, zda se vám do ní chce. Vypadá to jako Street View a používá to také stejnou technologii.

KL22 hlasovani

Druhou novinkou jsou Google Offers, které jsou do map integrovány. Můžete si vyhledat nabídky v okolí (pokud jste v USA) a využít je nebo uložit pro pozdější použití. Google Offers je konkurence Grouponu, slevové nabídky lokálních provozoven, zatím ale nebyla příliš úspěšná.

Nové mapy můžete stahovat z Google Play.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.