Hlavní navigace

Google Maps s upraveným ovládáním vrstev

21. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pozornější uživatelé Google Maps mohou v těchto dnech zaznamenat nasazení nového ovládacího prvku. V pravém horním rohu na mapě se zobrazuje tlačítko pro rychlé přepínání mezi klasickou mapou a mapou ze satelitních a leteckých snímků. Po najetí na nové tlačítko se vedle zobrazí další tlačítko pro přepnutí do režimu zobrazení ve stylu Google Earth.

Pozornější uživatelé Mapy Google mohou v těchto dnech zaznamenat nasazení nového ovládacího prvku. V pravém horním rohu na mapě se zobrazuje tlačítko pro rychlé přepínání mezi klasickou mapou a mapou ze satelitních a leteckých snímků. Po najetí na nové tlačítko se vedle zobrazí další tlačítko pro přepnutí do režimu zobrazení ve stylu Google Earth.

Zajímá je rovněž dynamicky se objevující nabídka s jednotlivými vrstvami mapy, které lze volitelně aktivovat. Jde třeba o síť veřejné dopravy, fotografie a veřejně přístupné webové kamery či informace k daným místům z Wikipedie. Ve vybraných lokalitách pak lze zobrazit třeba informace o dopravě či tipy na výlet na kole.

Zdroj: Google Lat Long Blog

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).