Hlavní navigace

Google Mozille nakonec zaplatí třikrát více

Daniel Dočekal

Obnovená smlouva mezi Google a Mozillou bude pro příští rok pro Google skoro třikrát dražší. Zatímco v tomto roce byl Google zodpovědný za 84% příjmů z 123 milionů dolarů, pro rok příští by už mělo jít o 300 milionů dolarů. Uvádí to AllThingsD. O přednastavené vyhledávání ve Firefoxu měl podle AllThingsD zájem jak Microsoft, tak Yahoo. Smlouva je podepsána na tři roky, Mozille tak přinese skoro miliardu dolarů.

Obnovená smlouva mezi Google a Mozillou bude pro příští rok pro Google skoro třikrát dražší. Zatímco v tomto roce byl Google zodpovědný za 84% příjmů z 123 milionů dolarů, pro rok příští by už mělo jít o 300 milionů dolarů. Uvádí to AllThingsD.

O přednastavené vyhledávání ve Firefoxu měl podle AllThingsD zájem jak Microsoft, tak Yahoo. Smlouva je podepsána na tři roky, Mozille tak přinese skoro miliardu dolarů.

Zdroj: Google Will Pay Mozilla Almost $300M Per Year in Search Deal, Besting Microsoft and Yahoo

Našli jste v článku chybu?
24. 12. 2011 9:44

I když to z médií možná tak nevypadá,tak Google má drtivou většinu příjmů z vyhledávání. A kdyby mu to začal užírat Bing příliš rychle, propad zisků by byl nepříjemný.... Jo, ale jestli bude mít FF za 3 roky pod 10pct, tak pak se na ní Google vykašle už asi definitivně.

23. 12. 2011 14:22

Nebo by prostě přešli na Bing - kdyby si Google, byl svou pozicí jistý, tak by neinvestoval tolik do takové drobnosti...