Hlavní navigace

Google rozšiřuje Arc Welder. Aplikace pro Android pojedou i v Chro­mu

3. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Google
Windows, OSX nebo Linux. Aplikace z Androidu proniknou i na nové platformy. Branou se stává prohlížeč a operační systém Chrome.

První verze konvertoru nabídl Google už loni. Tehdy ještě uměl aplikace překompilovat pro fungování v prostředí operačního systému Chrome. Teď už se aplikace z mobilního světa Androidu mohou na počítače dostat i skrz prohlížeč Chrome.   

Arc Welder přidává ke své původní verzi plno nových služeb z Google Play. A tak potom, co se mobilní aplikace promění v aplikaci vhodné pro prohlížeč, nepřijdou uživatelé o možnosti placení uvnitř hry nebo další služby. „Aplikace byly vyvinuty pro Android v telefonu a my bychom je rádi přinesli i těm, kteří třeba pracují s myší a klávesnicí,“ tvrdí podle serveru The Register Sundar Pichai z Googlu. 

Novinka se snaží otevřít vývojářům dveře do nových světů. Ne všichni ale novou možnost vítají." Nejlepší cestou, jak dělat aplikace, je optimalizace na cílové zařízení," tvrdí BBC šéf vývojářského studia The App Developers Sam Furr, s tím, že mimo displeje mobilů ztrácí některé aplikace své výhody a v některých případech mohou aplikace běžet pomaleji.

ICTZ23

Podobně novinku komentuje i Lukáš Stibor z tuzemského studia Cleevio. „Děláme nativní appky a věříme, že prostě každá platforma je tak specifická, a není dobré to jen otrocky prohnat nějakým konvertorem,“ vysvětluje. 

Přechodem z mobilu nebo tabletu ztrácí také aplikace i kontakt s funkcemi telefonů jako je třeba GPS nebo akcelerometr. Zároveň pak budou vývojáři konfrontováni s klasickým problémem Androidu – roztříštěnosti nejen verzí, ale i velikosti displejů. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.