Hlavní navigace

Google nabízí investici do služby VEVO, chce si naklonit hudební vydavatele

6. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google chce investovat 50 milionů dolarů do projektu VEVO, aby udržel klipy Universal Music a Sony Corp. na YouTube.

Podle agentury Bloomberg vyjednávají zástupci Google, respektive dceřiné firmy YouTube, s představiteli hudebních vydavatelství Universal Music a Sony Corp. o investici do společnosti Vevo. Google plánuje do firmy investovat 50 milionů dolarů. Za tuto částku by měl získat podíl méně než 10 procent. Jednání jsou ale podle všeho na samém počátku.

Společnost Vevo a stejnojmenný portál založily v roce 2009 hudební vydavatelství Universal Music a Sony Corp. Nabízejí na něm exkluzivně obsah ze své produkce. Současně je většina obsahu na základě dohody se společností Google dostupná i prostřednictvím speciálního kanálu na videoserveru YouTube

Původně byl portál dostupný pouze pro uživatele ze Spojených států a Kanady, v současné době se k němu dostanou také uživatelé z Austrálie, Brazílie, Francie, Irska, Itálie, Nového Zélandu, Španělska a Velké Británie.

Ostatní, včetně uživatelů z Česka mají zatím smůlu. Po vstupu na web vevo.com se jim zobrazí hláška: Omlouváme se. Stránka, kterou hledáte, není ve vašem regionu dostupná.

Marketing Meeting balicek

Vevo se usilovně snaží zajistit, aby všechna naše videa byla dostupná po celém světě. Mezitím sledujte a užívejte si svá oblíbená videa přes Vevo na YouTube.

Dohoda Google a majitelů portálu Vevo, která umožňuje na YouTube zobrazovat videa z produkce zmiňovaných hudebních vydavatelství, je ale časově omezená. V loňském roce se sice obě strany dohodly na jejím prodloužení, ale jen do letošního dubna. Investice do firmy, která Vevo provozuje, má být součástí širší dohody, která zajistí další existenci kanálu Vevo na YouTube. 

Zdroj: Bloomberg

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).