Hlavní navigace

Google nabízí malým startupům kredit 100 tisíc USD na používání jeho cloudu

Autor: Google
David Slížek

Nabídka je určena pro startupy, které fungují méně než 5 let a spolupracují s jedním z Googlem podporovaných akcelerátorů, inkubátorů nebo fondů.

Na jedné straně pomoc startupům, na druhé snaha zaháčkovat je na svých cloudových službách. Cloud Platform for Startups, nová nabídka Googlu pro startupy v rané fázi, se zdá být výhodná pro obě strany.

O kredit ve výši 100 tisíc USD platný po dobu jednoho roku se mohou hlásit všechny startupy, které splní několik základních podmínek: fungují kratší dobu než pět let, nezískaly zatím více než 5 milionů USD na investicích a jejich roční výnosy se pohybují pod hranicí 500 tisíc USD.

Musí také fungovat v rámci některého z partnerských inkubátorů, akcelerátorů nebo VC fondů, kterých má Google po světě v současné době asi padesát. Právě jejich prostřednictvím se startupy mohou o podporu hlásit. Seznam organizací zřejmě není uzavřený, protože Google na webu vyzývá, aby se mu v případě zájmu o zařazení do programu ozvaly.

Mezi těmi už dnes zúčastněnými jsou například 500 StartupsSeedCampY Combinator nebo Google Ventures. Celý seznam Google nezveřejnil.

Tuzemské akcelerátory už program analyzují. „V tuhle chvíli nabízíme s IBM Bluemix a s Microsoftem Azzure. Určitě to pro nás zajímavé je, protože na Google technologiích tu je dost startupů,“ tvrdí Helena Továrková z brněnského JIC. 

Marcom

Novou aktivitu Googlu už zkoumají i v pražských akcelerátorech. „Před týdnem se ozvala první firma, která něco takového hledala. Jinak u nás většina týmů jede na na AWS nebo na Azzure,“ vysvětluje Nikola Rafaj z StartupYardu.

Zdroj: Blog Googlu

Našli jste v článku chybu?
12. 9. 2014 13:44
tom (neregistrovaný)

abych mohl smirovat Vase napady a zneuzit je?

To pouzi tak mozna nejaky mutimedialni kreten s vyplachlym mozkem.

14. 9. 2014 11:40
Necroman (neregistrovaný)

Pro zajímavost Microsoft nabízí podobný kredit v rámci programu Bizspark Plus už od roku 2012, $5000 USD kreditu měsíčně na Azure. http://blogs.technet.com/b/bizspark_group_blog/archive/2012/01/30/microsoft-announces-bizspark-plus-program.aspx

Je dobré, že teď něco podobného nabízí i Google, vydělají na tom hlavně zákazníci a Startupy :)