Hlavní navigace

Google napadl Windows Desktop Search ve Windows Vista

Jiří Macich ml.

Google si opět stěžuje na Microsoft. Tentokrát je mu trnem v oku integrace Windows Desktop Search do nových Windows Vista. Tento nástroj sloužící k vyhledávání a prohledávání souborů je jednou z kladně hodnocených novinek nového operačního systému Microsoftu. Google se však domnívá, že Microsoft zneužil své dominantní postavení na trhu a poškozuje konkurenční produkt Google Desktop. Ten vedle prohledávání obsahuje i postranní panel na plochu, který je však rovněž součástí Windows Vista.

Google si opět stěžuje na Microsoft. Tentokrát je mu trnem v oku integrace Windows Desktop Search do nových Windows Vista. Tento nástroj sloužící k vyhledávání a prohledávání souborů je jednou z kladně hodnocených novinek nového operačního systému Microsoftu.

Google se však domnívá, že Microsoft zneužil své dominantní postavení na trhu a poškozuje konkurenční produkt Google Desktop. Ten vedle prohledávání obsahuje i postranní panel na plochu, který je však rovněž součástí Windows Vista.

Microsoft ještě stížnost resp. žalobu prý neměl možnost prostudovat, ale je údajně nakloněn dohodě. Thomas Barnett, náměstek amerického generálního prokurátora, údajně stížnost odmítl. Z řad státních prokurátorů ovšem zaznívá, že stížnost Googlu může být opodstatněná a úřady by se jí měly zabývat. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?
3. 7. 2007 14:01
Jakub Vávra (neregistrovaný)
Možná že je to trochu nekalá konkurence, ale na druhou stranu, takový Franta Novák z Horní Dolní podobnou integraci uvítá a pokud mu nebude vyhovovat, může si opatřit alternativní řešení. Všechny antimonopolní spory ohledně integrace IE ve windows stejně vycházejí naprázdno, protože laik je rád, že má prohlížeč v systému a nemusí nic instalovat a zběhlý uživatel si bez problémů nainstaluje alternativu jako Firefox nebo Operu. Alternativy jsou k tomu, že má uživatel na výběr a s trochou snahy jdo…
12. 6. 2007 8:30
stoural (neregistrovaný)
Je skutecne zajimave, jak rychle jste dosel k zaveru. Muzete mi prosim rici, jak to delate?