Hlavní navigace

Google opravil deset bezpečnostních chyb ve svém prohlížeči

23. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google uvolnil bezpečnostní aktualizaci pro Google Chrome 5 a vyplatil odměnu několik tisíc dolarů za objevení zranitelností. Tentokrát šlo o deset bezpečnostních chyb, z nichž dvě jsou hodnoceny jako kritické. Sedm chyb je označeno za vysoce nebezpečné a jedna pak za středně nebezpečnou. Opravy přináší build 5.0.375.127. Uživatelům by měl být nainstalován automaticky, ale pokud patříte mezi ty, kteří blokují činnost v pozadí běžící utility Google Update, tak nezapomeňte provést aktualizaci…

Google uvolnil bezpečnostní aktualizaci pro Google Chrome 5 a vyplatil odměnu několik tisíc dolarů za objevení zranitelností. Tentokrát šlo o deset bezpečnostních chyb, z nichž dvě jsou hodnoceny jako kritické. Sedm chyb je označeno za vysoce nebezpečné a jedna pak za středně nebezpečnou. Opravy přináší build 5.0.375.127. U­živatelům by měl být nainstalován automaticky, ale pokud patříte mezi ty, kteří blokují činnost v pozadí běžící utility Google Update, tak nezapomeňte provést aktualizaci manuálně.

Nadále samozřejmě pokračuje testování betaverze Google Chrome 6. Šestá generace prohlížeče Googlu přinese vestavěný plug-in pro prohlížení PDF dokumentů přímo v browseru, podporu WebM pro přehrávání multimediálního obsahu přes HTML 5, funkci pro automatické vyplňování formulářů, synchronizaci rozšíření a podkladů pro automatické vyplňování formulářů, novou hlavní nabídku prohlížeče a další posílení výkonu. (Google Chrome Releases)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.