Hlavní navigace

Google potvrdil, že nabídne za úplatek možnost odebrat z YouTube reklamu

20. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bez reklam už mají videa na YouTube uživatelé Chromecastu – streamovacího zařízení, díky němuž je možné dostat obsah do televizoru nebo monitoru s HDMI portem.

Videoserver YouTube nabídne v budoucnu možnost přehrávání videí bez vkládané reklamy. Na konferenci Code / Media v Kalifornii to včera uvedl Robert Kyncl, pravděpodobně nejvlivnější Čech v prostředí amerického internetu, který má v Googlu na starosti obsah a obchodní operace YouTube. Právě Google je provozovatelem tohoto největšího světového videoserveru. Kyncl konstatoval, že možnost zaplatit si za tuto službu přišla od samotných uživatelů. Google tak nyní vyjde svým uživatelům vstříc. Britský deník Guardian připomněl, že možnost testovat YouTube za poplatek vyzkoušela americká firma již v roce 2013.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Google přepracoval YouTube pro Android, streaming na Chromecast zachoval

Možnost přehrávání videí bez reklam by podle Guardianu umožnilo Google lépe konkurovat například službám typu Netflix. Na jednu stranu se platforma YouTube stala významnou pro řadu světových i domácích hráčů, kteří zde poskytují legální obsah a bonusy, na stranu druhou je zde možné běžně narazit i na warez, tedy nahrané filmy, případně i seriály, které jsou sice díky kvalitními monitoringu Googlu dříve nebo později smazány, většinou se zde po čase ale opět objeví. Podle pozorování redakce DigiZone.cz už je možné mít YouTube bez reklamy nyní. Stačí, když uživatel videa přehrává prostřednictvím streamovacího zařízení Chromecast.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).