Hlavní navigace

Google předělal Kontakty, lépe teď vyhledávají duplicity

4. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Google
Nový design, hledání duplicit v adresáři nebo zahrnutí e-mailových konverzací, do kterých byl kontakt zapojen. Google ukazuje preview verzi nových Kontaktů.

Adresář kontaktů v Gmailu si nový vzhled zasloužil, pracovat s ním bylo skutečně za trest. Google aplikaci, která zaznamenává e-maily, telefony a adresy, převedl do designu odpovídajícímu podobě Google Drive a dalších nedávno redesignovaných služeb. Nové Kontakty jsou zatím k dispozici v předběžné Preview verzi.

Z prosté tabulky Správce kontaktů se stala přehlednější stránka, která nahoře nabízí sekci často používaných kontaktů a kontaktů, které uživatel označil hvězdičkou.

Z levého sloupce sice zmizel seznam online kontaktů v Hangouts, aplikaci ale přibylo také několik nových funkcí. Nejužitečnější je asi hledání duplicit – aplikace vytipuje kontakty, které jsou rozesety v několika položkách, a nabídne jejich spojení do jedné karty. 


Autor: Google

Google se pokouší o kontakty také s profily, které mají uživatelé z vašeho adresáře vytvořeny na Google+ a slibuje, že díky tomu je dokáže automaticky udržovat aktuální. Závisí ovšem na tom, zda lidé své údaje na Google+ sami průběžně aktualizují.

Cloud 22 temata

Novinkou je také zobrazení nejnovějších e-mailových konverzací nebo schůzek, kterých se vybraný kontakt zúčastnil, přímo na kartě kontaktu. 

Uživatelé Google Aps ještě přístup k novým kontaktům nemají, připomíná Google na svém blogu. Ale prý se na tom pracuje.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn