Hlavní navigace

Google představil Chrome OS i s notebookem

7. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Operační systém Chrome OS, o kterém se hovoří od konce loňského roku, byl oficiálně uveden na trh na zvláštní tiskové konferenci Google. Jak bylo oznámeno, jde vlastně o samospouštějící se prohlížeč Chrome a veškeré aplikace pro něj jsou webové. Zařízení s Chrome OS budou na trhu v polovině roku 2011, nyní bude distribuován jeden notebook s Chrome OS zejména pro testovací účely a to v USA. Spuštěn již byl Chrome Web Store, kde lze stahovat a kupovat „aplikace“ pro Chrome OS. Vzhled Web Store…

Operační systém Chrome OS, o kterém se hovoří od konce loňského roku, byl oficiálně uveden na trh na zvláštní tiskové konferenci Google. Jak bylo oznámeno, jde vlastně o samospouštějící se prohlížeč Chrome a veškeré aplikace pro něj jsou webové.

Zařízení s Chrome OS budou na trhu v polovině roku 2011, nyní bude distribuován jeden notebook s Chrome OS zejména pro testovací účely a to v USA. Spuštěn již byl Chrome Web Store, kde lze stahovat a kupovat „aplikace“ pro Chrome OS. Vzhled Web Store zcela kopíruje vzhled iTunes, uživatelé tím tedy nebudou zmateni…

Google Chrome OS - jak vypadá pracovní prostředí prohlížeče převlečeného za operační systém

Google Chrome OS – jak vypadá pracovní prostředí prohlížeče převlečeného za operační systém

Notebook dodávaný v pilotním programu má obrazovku 12 palců, vydrží 8 hodin v provozu, 8 hodin standby, je vybaven kamerou pro videohovory v Google Talk a také vestavěným 3G modemem (CDMA/WCDMA) i WiFi. Uživatelé dostanou možnost přenést 100MB dat měsíčně zdarma (resp v ceně notebooku) po dva roky, další GB přenosu dat bude možné doplatit si zvláště.

Google Chrome notebook CR-48

Google Chrome notebook CR-48

Google také oznámil, že prohlížeč Chrome užívá přes 120 milionů uživatelů, počátkem roku to bylo 40 milionů. 

ebf - partner 1

Chrome OS je zatím stále tedy v nehotové verzi, čekat na oficiální produkt se bude ještě mnoho měsíců, zvláště v Evropě. Koncept systému stahovaného ze sítě je zajímavý, již jsme jej podrobili diskusi, nyní je čas na praktické zkušenosti. Vyzkoušejte například hotový Jolicloud, který je již použitelný a koncepčně podobný, až na to, že umí i nativní aplikace.

Psali jsme o Chrome OS:

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).