Hlavní navigace

Google představil programovací jazyk, s jeho názvem narazil

11. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google představil vlastní programovací jazyk nazvaný Go. Jeho prezentaci naleznete na webu golang.org. Autoři o něm říkají: Go je pokus zkombinovat jednoduchost programování v interpretovaném, dynamicky typovaném jazyce, s efektivitou a bezpečností staticky typovaného kompilovaného jazyka. Měl by být moderní, s podporou sítí a vícejádrového zpracování. A především by měl být rychlý. Měl by prý zkombinovat rychlost vývoje v dynamických jazycích typu Python s výkonem a bezpečnosti jazyků typu C…

Google představil vlastní programovací jazyk nazvaný Go. Jeho prezentaci naleznete na webu golang.org. Autoři o něm říkají: Go je pokus zkombinovat jednoduchost programování v interpretovaném, dynamicky typovaném jazyce, s efektivitou a bezpečností staticky typovaného kompilovaného jazyka. Měl by být moderní, s podporou sítí a vícejádrového zpracování. A především by měl být rychlý. Měl by prý zkombinovat rychlost vývoje v dynamických jazycích typu Python s výkonem a bezpečnosti jazyků typu C nebo C++.

Sotva se však informace o novém programovacím jazyku rozletěla do světa, začal protestovat jistý Francis G. McCab. Již deset let totiž pracuje na vlastním programovacím jazyku prakticky totožného názvu, o kterém dokonce vydal i publikaci. Francis G. McCab svůj jazyk pojmenoval Go! a Google prostě Go, čili rozdíl je jen ve vykřičníku. Francis G. McCab nyní požaduje, aby Google název svého jazyku změnil. (Root.cz, Zdroják.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).