Hlavní navigace

Google+ překročil 500 milionů uživatelů, spustil Komunity a novou verzi Snapseedu

Daniel Dočekal

Loni v červnu spuštěná sociální síť Google+ hlásí překročení 500 milionů uživatelů, tedy polovinu toho co Facebook ale také podstatně více, než ostatní konkurenti. Čtvrtý pokus Google o sociální síť (po Orkutu, Wave a Buzz) se alespoň z tohoto pohledu povedl – velký podíl na tom má samozřejmě prostý fakt, že tentokrát Google konečně pochopil jak to udělat. Prostě dostat Google+ všude kde to jde. Což ve výsledku sice vede skoro k tomu, že se lidé stávají uživateli aniž by prakticky tušili (byť…

Doba čtení: 1 minuta

Loni v červnu spuštěná sociální síť Google+ hlásí překročení 500 milionů uživatelů, tedy polovinu toho co Facebook ale také podstatně více, než ostatní konkurenti. Čtvrtý pokus Google o sociální síť (po Orkutu, Wave a Buzz) se alespoň z tohoto pohledu povedl – velký podíl na tom má samozřejmě prostý fakt, že tentokrát Google konečně pochopil jak to udělat. Prostě dostat Google+ všude kde to jde. Což ve výsledku sice vede skoro k tomu, že se lidé stávají uživateli aniž by prakticky tušili (byť odsouhlasit to ale přesto musí), ale cesta je to jediná použitelná.

Z 500 milionů uživatelů jich je, podle Google, 235 milionů aktivních – ale opět panuje drobná nejistota, co to vlastně znamená aktivní uživatele. V oznámení je naznačeno, že jde o lidi, kteří dávají +1, používají Gmail, „spojují“ se s přátel ve vyhledávaní (atd) – tedy dělají věci, které nejsou „čistě“ sociální či na Google+. Takových lidí, tedy opravdu aktivních na Google+ by mělo být 135 milionů.

Vedle oznámení o počtu uživatelů Google také upozorňuje na spuštění Komunit, tedy něřeho na způsob Skupin (Groups) – pokud vám bude, stejně jako mě, nejasné proč něco takového, když už existují Stránky (Pages), tak vám to asi bude nejasné správně. Na první pohled mezi nimi dokonce není rozdíl.

Poslední novinkou je nová verze Snapeseedu pro Android, tedy aplikace pro práci s fotografiemi, kterou již déle důvěrně znají uživatelé na iPadu. A kterou Google získal koupení Nik Software před několika měsíci.

Zdroj: Google+: Communities and photos

Našli jste v článku chybu?