Hlavní navigace

Google přepracoval Chromecast, přináší přehled aplikací pro streamovací zařízení

1. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Přestože Chromecast se v České republice oficiálně neprodává, některé tuzemské aplikace ho podporují. Jde například o HBO GO, Stream.cz nebo Eurosport Player.

Ve stejnou dobu, kdy americká společnost Google představila druhou generaci svého populárního zařízení Chromecast a čerstvou novinku Chromecast Audio, přišla firma i s kompletním přepracováním prostředí pro tuto platformu. Změna je patrná ještě před samotným spuštěním aplikace, protože došlo i ke změně úvodní ikony, která má nově obdélníkový tvar, modrou barvu a obsahuje symbol streamingu (ten je shodný s ikonou RSS kanálu). Neoficiální aplikace Cast Store se změny netýkají.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: HBO GO první českou videoslužbou s podporou Chromecastu od Googlu

Na novinky u Chromecastu už je uživatel upozorněn v Google Play, tedy on-line obchodě pro operační systém Android. Uživatelé si mohou nově přizpůsobit kulisu/obrazovku zařízení na televizoru/monitoru prostřednictvím fotek ze sociálních sítí Facebook a Flickr. Další novou funkcí oficiální aplikace je přehled programů, které Chromecast podporují. Zájemci z České republiky mohou šikovné streamingové zařízení používat pro Google Play Movies and TV, Google+, YouTube, Google Play Music, Spotify nebo třeba HBO GO či Eurosport Player.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.