Hlavní navigace

Google přichystal nové mobilní kancelářské aplikace pro Android a iOS

4. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na rozdíl od Office Mobile podporují i tablety s Androidem a jsou dostupné zdarma pro prohlížení i editaci dokumentů či tabulek. Pro předplatitele Google Apps zůstává zdarma QuickOffice.

Dosud převážně kladně hodnocená mobilní aplikace cloudového úložiště Google Drive byla rozdělena do dílčích projektů. Textový editor a tabulkový kalkulátor se odštěpily do samostatných aplikací Google DocsGoogle Spreadsheet, které podporují Android 4.0 a vyšší nebo iOS 7.0 a vyšší.

Google chce textový editor a tabulkový kalkulátor dále rozvíjet, aniž by bobtnala samotná aplikace úložiště Google Drive. Těží přitom z aplikace QuickOffice, kterou i s jejími vývojáři převzal v roce 2012. Od loňského roku ji bez dalších poplatků poskytuje předplatitelům Google Apps.

cif - debata 2

Nová aplikace Google Docs pro Android umožňuje pracovat s dokumenty z interní paměti zařízení i úložiště Google Drive.

Časem by se k textovému editoru a tabulkovému kalkulátoru měla přidat ještě třetí aplikace orientovaná na prezentace. Google tak víceméně následuje Microsoft, který Office Mobile od počátku vyvíjí nezávisle na aplikaci úložiště OneDrive (SkyDrive).

Aplikace Google Docs a Google Spreadsheets podporují nejen prohlížení dokumentů či tabulek, ale také jejich editaci zcela zdarma.

Google však své nové mobilní kancelářské aplikace poskytuje zdarma pro zobrazování i editaci dokumentů či tabulek. Office Mobile je plně funkční jen pro předplatitele Office 365. Bezplatná verze podporuje pouze prohlížení dokumentů, tabulek a prezentací. Office Mobile navíc oficiálně nepodporuje tablety se systémem Android, ale jen chytré mobily.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).