Hlavní navigace

Google příští týden spustí vlastní cloudové úložiště

Redakce

Cloudové úložiště dat z dílny Google – služba, o které se spekuluje již několik let, by příští týden měla konečně spatřit světlo světa na adrese http://drive.google.com/. Stejně tak jako konkurenční Dropbox, spuštěný v roce 2007, umožní Google Drive ukládat data do cloudu a jejich synchronizaci mezi více počítači a zařízeními. 

Cloudové úložiště dat z dílny Google – služba, o které se spekuluje již několik let, by příští týden měla konečně spatřit světlo světa na adrese http://drive.go­ogle.com/. Stejně tak jako konkurenční Dropbox, spuštěný v roce 2007, umožní Google Drive ukládat data do cloudu a jejich synchronizaci mezi více počítači a zařízeními. 

V porovnání s Dropboxem prý nabídne Google podstatně větší místo pro ukládání dat zdarma. Uživatelé Dropboxu mají v bezplatné verzi k dispozici 2 GB volného prostoru, Google podle zatím neověřených informací nabídne 5 GB. Google Drive by měl být dostupný pro platformy Windows, Mac, Android a iOS.

Na pole cloudových úložišt se v minulosti kromě Dropboxu vydaly například také Microsoft se službou Sky Drive a Apple se službou iCloud.

Zdroj: The Next Web

Našli jste v článku chybu?
17. 4. 2012 15:26

Uvidíme (možná) za týden. Bez podpory Linuxu by to pro mne rovněž použitelné nebylo. Ale vcelku se nic neděje, poskytovatelů online úložišť existuje celkem dost již nyní...

17. 4. 2012 15:01

Zatím mám na Dropboxu zdarma 8,8 GiB. Na Dropboxu je super, že má podporu skoro všude a veřejné API. Překvapilo mě, že u úložiště Google není zmíněna podpora Linuxu, takové řešení je pro mě nepoužitelné.