Hlavní navigace

Google příští týden spustí vlastní cloudové úložiště

17. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Cloudové úložiště dat z dílny Google – služba, o které se spekuluje již několik let, by příští týden měla konečně spatřit světlo světa na adrese http://drive.google.com/. Stejně tak jako konkurenční Dropbox, spuštěný v roce 2007, umožní Google Drive ukládat data do cloudu a jejich synchronizaci mezi více počítači a zařízeními. 

Cloudové úložiště dat z dílny Google – služba, o které se spekuluje již několik let, by příští týden měla konečně spatřit světlo světa na adrese http://drive.go­ogle.com/. Stejně tak jako konkurenční Dropbox, spuštěný v roce 2007, umožní Google Drive ukládat data do cloudu a jejich synchronizaci mezi více počítači a zařízeními. 

V porovnání s Dropboxem prý nabídne Google podstatně větší místo pro ukládání dat zdarma. Uživatelé Dropboxu mají v bezplatné verzi k dispozici 2 GB volného prostoru, Google podle zatím neověřených informací nabídne 5 GB. Google Drive by měl být dostupný pro platformy Windows, Mac, Android a iOS.

Na pole cloudových úložišt se v minulosti kromě Dropboxu vydaly například také Microsoft se službou Sky Drive a Apple se službou iCloud.

Zdroj: The Next Web