Hlavní navigace

Google prý spolupracuje se CIA a cenzuruje

Jiří Macich ml.

Na WebProBlogu se objevila informace, že bývalý člen americké tajné služby David Steele prohlásil v rozhlasovém pořadu, že Google spolupracuje s americkou CIA na cenzuře některých materiálů. Těžko soudit, co je na tom pravdy. Je to informace z několikáté ruky. Nicméně zcela ji ignorovat nelze, zvláště když se podíváme na chování Googlu (a dalších) třeba v komunistické Číně.

Na WebProBlogu se objevila informace, že bývalý člen americké tajné služby David Steele prohlásil v rozhlasovém pořadu, že Google spolupracuje s americkou CIA na cenzuře některých materiálů. Těžko soudit, co je na tom pravdy. Je to informace z několikáté ruky. Nicméně zcela ji ignorovat nelze, zvláště když se podíváme na chování Googlu (a dalších) třeba v komunistické Čí­ně.

Našli jste v článku chybu?
1. 11. 2006 22:22
jozin (neregistrovaný)
Nic. Je to (jako ostatne kazda podobna organizace) spolek hodnych strycku.
1. 11. 2006 22:02
Já také nejsem zastáncem těchto teorií. Názor na to, zda-li je to možné nebo není, nechť si udělají čtenáři sami. Není ani úplně známé, co konkrétně vlastně Google má cenzurovat. Dovedl bych si představit i třeba něco související s terorismem (což by nebylo zase nic tak senzačního), ale to je už otázka spekulací, dohadů a fantazírování. Pravdu se asi nedozvíme.