Hlavní navigace

Google se stal anglickým slovesem, riskuje ochranu známky

24. 7. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sloveso google se stalo součástí výkladových slovníků anglického jazyka včetně červnové aktualizace autorativního Oxford English Dictionary Online, Merriam-Webster Online Dictionary a Longman Dictionary of Contemporary English Online. Podle jazykovědců sloveso google vstoupilo do slovníků mimořádně rychle – již pět let po první známé veřejné zmíňce v článku New York Post. Pokud se vůbec slova začnou každodenně používat, trvá to obvykle 10 až 20 let.

Sloveso google se stalo součástí výkladových slovníků anglického jazyka včetně červnové aktualizace autorativního Oxford English Dictionary Online, Merriam-Webster Online Dictionary a Longman Dictionary of Contemporary English Online.

MMF tip early

Podle jazykovědců sloveso google vstoupilo do slovníků mimořádně rychle – již pět let po první známé veřejné zmíňce v článku New York Post. Pokud se vůbec slova začnou každodenně používat, trvá to obvykle 10 až 20 let.

Odborníci na ochranné známky tvrdí, že i přes řádné uvedení původu slova ve slovnících mohou Google potkat podobné problémy jako například kopírovací stroje Xerox. Google riskuje ztrátu ochranné známky, pokud se stane součástí každodenní řeči. Google si problém uvědomuje. Ve výroční zprávě investorům poznamenal, že existuje riziko, že se slovo ‚Google‘ stane tak často používaným, že se stane synonymem pro slovo ‚hledat‘. Pokud se to stane, můžeme ztratit ochranu naší známky, což by mohlo mít za následek, že jiní lidé budou používat ‚Google‘ pro zmiňování svých vlastních produktů. (Los Angeles Times)

Autor článku

Autor absolvoval Gymnázium Sokolov. A nyní studuje obor. Anglický jazyk a literatura v rámci studijního programu Filologie na. Filozofické fakultě MU.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).