Hlavní navigace

Google koupil startup vyvíjející lžíci pro pacienty s Parkinsonovou chorobou

13. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Laboratoře Google X se rozrostou o další tým, který chce svým přístrojem zjednodušit život nemocným. Tentokrát jde o problémy, které způsobuje Parkinsonova choroba.

Už loni Google založil startup Calico, který se zaměřuje na prodlužování života. Letos v lednu přinesly laboratoře Google X kontaktní čočky pro diabetiky, měřící úroveň glukózy v slzách. V červenci firma oznámila další zdravotní projekt – Basline Study. V rámci výzkumu chce sbírat anonymní genetické a molekulární informace pro vytvoření obrazu toho, jak by měl vypadat zdravý člověk. 

V laboratořích Google X by měl zasedat i nově pořízený tým Lift Labs. Jeho chytrá lžíce je vybavena senzory, které dokáží detekovat třes a vykompenzovat jej tak, že se pacienti s Parkinsonovou chorobou mohou v klidu najíst.

Úspěšnost, kterou firma udává, se pohybuje kolem sedmdesáti procent. Technologie, kterou Lift Labs používají, je stejná jako ta, kterou využívají výrobci fotoaparátů pro stabilizaci obrazu.

CIF23

Google svůj nový nákup ohlásil na Google+, ale žádné detaily zatím neprozradil. „Vítáme tým Lift Labs v řadách Google X. Jejich zařízení může zlepšit kvalitu života milionům lidí,“ tvrdí firma. 

Pro její zakladatele je to už skoro osobní věc. Jak uvádí britská BBCSergey Brin totiž podle posledních testů zjistil, že má více než průměrnou šanci Parkinsonovou chorobou onemocnět.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).