Hlavní navigace

Google si patentoval rozvržení své hlavní stránky

4. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Čas od času dorazí ze zámoří překvapivá zpráva o tom, co vše je tamní patentový úřad schopen přijmout a patentovat. Vyhledávač Google například po několika letech snažení získal patent na podobu resp. rozvržení své hlavní stránky. Již z dřívější doby si patentoval například podobu uživatelského rozhraní stránky s výsledky vyhledávání. Přitom jednoduché rozvržení hlavní stránky prapůvodně vzniklo spíše kvůli neznalosti HTML, namísto nějakého záblesku geniálního nápadu. V patentu je zaneseno v…

Čas od času dorazí ze zámoří překvapivá zpráva o tom, co vše je tamní patentový úřad schopen přijmout a patentovat. Vyhledávač Google například po několika letech snažení získal patent na podobu resp. rozvržení své hlavní stránky. Již z dřívější doby si patentoval například podobu uživatelského rozhraní stránky s výsledky vyhledávání. Přitom jednoduché rozvržení hlavní stránky prapůvodně vzniklo spíše kvůli neznalosti HTML, namísto nějakého záblesku geniálního nápadu. V patentu je zaneseno v následující podobě:

Google má dlouhodobý problém s konkurenty, kteří se na jeho všemožných konceptech přiživují a bezostyšně je kopírují, takže není divu, že si Google snaží s trochou nadsázky patentovat i nos mezi očima. Nicméně pořád zůstává otázkou, jestli by nový patent uspěl třeba v soudním sporu. Zatím žádný takový na obzoru ale není. (Google Operating System)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.