Hlavní navigace

Google si patentuje reklamu v ringback tónech

Patrick Zandl

V USA spuštěná aplikace Google Voice dostává svůj obchodní model – Google si nechal patentovat reklamní modely, které budou na jeho hlasové služby použitelné a jež by mu měly jejich provoz zaplatit. Především jde o reklamu ve vyzvánění zvanou Ringback Advertising, tedy o reklamu, kterou uživatel uslyší, když volá na číslo a uživatel linku nezdvíhá. Druhou variantou je reklama v momentě, kdy uživatel dá volajícího do hold režimu, tedy například přepne na jiný hovor. Třetí variantou je hovor v…

V USA spuštěná aplikace Google Voice dostává svůj obchodní model – Google si nechal patentovat reklamní modely, které budou na jeho hlasové služby použitelné a jež by mu měly jejich provoz zaplatit. Především jde o reklamu ve vyzvánění zvanou Ringback Advertising, tedy o reklamu, kterou uživatel uslyší, když volá na číslo a uživatel linku nezdvíhá. Druhou variantou je reklama v momentě, kdy uživatel dá volajícího do hold režimu, tedy například přepne na jiný hovor. Třetí variantou je hovor v režimu Call Waiting – i zde bude reklama. (Ars Technica).

Našli jste v článku chybu?
20. 7. 2009 14:22
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Ještě chybí reklama v budíku a reklama při otevírání dveří. Jen úchyl může na nečem takovém pracovat a aby se z toho všeho už neposrali. Za chvilu to tu bude zaplevelené reklamou úplně všude. Myslím, že dozrál čas na změnu.