Hlavní navigace

Google Sites z Google Apps konečně na vlastní doméně

11. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Balíček Google Apps má sice poskytovat služby na vlastní doméně uživatele, ale ne u všech součástí je to tak úplně pravda. Wikisystém Google Sites z balíčku Google Apps čelí od začátku kritice některých uživatelů, že neběží na zvolené doméně, ale na doméně Googlu. Problém je v tom, že web provozovaný na Google Sites v rámci Google Apps neběží na vasedomena.cz, ale na sites.google.com/a/vasedomena.cz. URL je tak zbytečně dlouhá a pro někoho může být i podezřelá (nápadně totiž připomíná praktiky…

Balíček Google Apps má sice poskytovat služby na vlastní doméně uživatele, ale ne u všech součástí je to tak úplně pravda. Wikisystém Google Sites z balíčku Google Apps čelí od začátku kritice některých uživatelů, že neběží na zvolené doméně, ale na doméně Googlu. Problém je v tom, že web provozovaný na Google Sites v rámci Google Apps neběží na vasedomena.cz, ale na sites.google.com/a/va­sedomena.cz. URL je tak zbytečně dlouhá a pro někoho může být i podezřelá (nápadně totiž připomíná praktiky používané třeba při phishingu).

ebf - témata 1

Google konečně pro uživatele Google Apps zavádí novou možnost nastavení, která toto kritizované chování služby umožní změnit. V ovládacím panelu Google Apps u nastavení Google Sites se zobrazuje nová záložka Web address mapping. Je dostupná jen v anglické next generation mutaci, kde se obvykle objevují funkční novinky jako první. Zatím se i tak nezobrazuje všem uživatelům next generation verze. Pokud ani po přepnutí do zmíněné verze záložku nevidíte, měla by se zobrazit během následujícího týd­ne.

Tím ale problémy s ne zrovna ideálním využíváním domén uživatelů nekončí. V případě Google Sites byly sice nejpalčivější, ale na webu vystavené (publikované) dokumenty a tabulky z Google Docs v rámci Google Apps jsou stále na „erární“ doméně. (Googler Sites Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).