Hlavní navigace

Google Apps

EFF v kampani upozorňující na šmírování ve školách míří na Google

Kampaň „Spying on Students“ upozorňuje na rizika plynoucí z využití technologií ve školách. A rovnou obvinila Google z dolování údajů o dětech.

Daniel Dočekal

9. 12. 2015 15:43
Doba čtení: 2 minuty

Google rozšiřuje program pro neziskovky. Zdarma dává Gmail či Disk

Pod jednu střechu poskládal vyhledávač všechny své nástroje, které mohou neziskové organizace využívat ve své práci.

Jan Beránek

5. 2. 2015 11:49
Doba čtení: 1 minuta

Google Drive zavádí plnou podporu Microsoft Office, co to v praxi znamená?

Soubory ve formátech pro programy Word, Excel či PowerPoint umístěné v úložišti Google Drive je nově možné nejen prohlížet, ale také editovat díky webovým a mobilním aplikacím.

Jiří Macich ml.

31. 7. 2014 17:48
Doba čtení: 1 minuta

Google pohřbívá QuickOffice

Dva roky po akvizici Google z nabídky Google Play a Apple AppStore stáhne oblíbenou kancelářskou sadu QuickOffice. Co si připravil na souboj s tabletovou verzí Microsoft Office pro Android?

Jiří Macich ml.

30. 6. 2014 23:51
Doba čtení: 2 minuty

Kapacita OneDrive se firmám zvyšuje z 25 GB na 1 TB bez zdražení

Microsoft přichystal ráznou odpověď na březnové zlevnění služeb úložiště Google Drive. Bohužel se z ní zatím mohou radovat jen firmy využívající Office 365, nikoliv řadoví uživatelé.

Jiří Macich ml.

12. 5. 2014 18:52
Doba čtení: 1 minuta

Google Cloud Print: snadný tisk z mobilu, tabletu i počítače na libovolné tiskárně

Za poslední rok služba Google Cloud Print hodně vyzrála. Nyní představuje zřejmě nejjednodušší řešení tisku z mobilních zařízení s Androidem. Pro Google má strategický význam.

Jiří Macich ml.

5. 11. 2013 6:30
Doba čtení: 9 minut

Vysoké softwarové nároky Office 2013 se odrážejí i v aplikaci Office Mobile

Aplikace Office Mobile, což měl být jeden z benefitů pro předplatitele Office 365, je s několikaměsíčním zpožděním dostupná i českým uživatelům Androidu. V čem je háček?

Jiří Macich ml.

16. 8. 2013 22:18
Doba čtení: 1 minuta

Google Apps přichází s novou administrátorskou konzolí

Google Apps přichází s novou webovou administrací pro správce. Má nabídnout snadnější používání, rychlejší orientaci a větší přizpůsobitelnost. Kdy se jí zákazníci dočkají?

Jiří Macich ml.

17. 5. 2013 20:00
Doba čtení: 2 minuty

Gmail nekompromisně nasazuje nový kontroverzní e-mailový editor

Google ve službě Gmail nasazuje nový editor e-mailů, proti kterému už počátku část uživatelů protestuje. Co kritikům vadí a budou si moci ponechat dosavadní editor?

Jiří Macich ml.

30. 3. 2013 15:47
Doba čtení: 3 minuty

Gmail, Google Talk, Google Apps, Google+ už několik hodin mají výpadky

„502. That’s an error“ se dozvíte po několika minutách čekání na služby z Google Apps. V Google+ se místo Google Talk objeví informace o chybě se stejným číslem. A klasický Gmail poslouží „Oops… the system encountered a problem (#502)“. Že v tom nejste sami vám naštěstí pomůže odhalit Twitter, kde se začínají objevovat komentáře typu „Padá GTalk a GMail, něco si přej!“

Daniel Dočekal

10. 12. 2012 17:59
Doba čtení: 1 minuta

Google Video for Business končí, nahradit jej má Google Drive

Google letos definitivně pohřbívá svou službu Google Video. Uživatelé Google Apps byli informováni, že dnešek je posledním dnem, kdy je garantován obvyklý chod služby Google Video for Business. V této variantě bylo Google Video dosud běžně dostupné. Již počátkem prosince 2012 ale ani uživatelé Google Apps nebudou moci služby využít pro publikování nových videí.

Jiří Macich ml.

30. 11. 2012 20:55
Doba čtení: 1 minuta

Google Apps: přechodu na Google Drive se již nelze vyhnout, náhradou za iGoogle má být Google Chrome

Google začal v několika vlnách obesílat uživatele cloudového balíčku Google Apps informačním e-mailem, že byl uveden do chodu proces postupného nahrazováním služby Google Docs službou Google Drive. Přesněji řečeno se Google Drive stává novým výchozím úložištěm namísto Google Docs. Změna spočívá hlavně v tom, že uživatelé budou nyní nuceni pracovat s jeho webovým rozhraním namísto původního rozhraní Google Docs.

Jiří Macich ml.

27. 9. 2012 17:26
Doba čtení: 2 minuty

Webová kancelář v kapse: Jak jsou cloudové služby připravené na mobilní éru?

Co mohou nabídnout současná cloudová kancelářská řešení pro práci na cestách, kdy je uživatel odkázaný jen na chytrý mobil anebo tablet? Prozkoumali jsme možnosti e-mailových řešení z Office 365 a Google Apps, webových kancelářských sad Office Web Apps a Google Docs i cloudových úložišť Microsoft SkyDrive a Google Drive.

Jiří Macich ml.

29. 8. 2012 6:30
Doba čtení: 13 minut

Firma v cloudu: Podnikatelům freemail nesluší, pořiďte si e-mail na vlastní doméně

Díky cloudovým technologiím lze používat špičkové e-mailové služby na své doméně i bez vlastního poštovního serveru. Představíme si několik takových řešení, která jsou cenově dostupná i pro drobné živnostníky a nejmenší firmy.

Jiří Macich ml.

22. 8. 2012 6:30
Doba čtení: 12 minut

Microsoft Office 365 a Google Apps: Co cloudové služby nabízejí malým firmám

Malé firmy si díky Office 365 nebo Google Apps mohou dovolit kancelářský komfort, aniž by si musely pořizovat server a jeho softwarovou výbavu a nést náklady na jeho provoz a nevyhnutelnou modernizaci. Co konkrétně malým firmám Microsoft a Google nabízejí a za kolik?

Jiří Macich ml.

15. 8. 2012 6:30
Doba čtení: 17 minut

Končí Google Apps for Teams, Google Listen, Google Video for Business a některé z blogů

Další končící produkty či služby Google v rámci zeštíhlování jsou tentokrát spíše méně známými záležitostmi. Google Apps for Teams vzniklo v roce 2008 a mělo umožnit lidem s vlastními e-mailovými adresami spolupracovat v prostředí Google Docs, Calendar a Talk. Počínaje 4. zářím Google začne účty v Apps for Teams převádět na klasické osobní účty.

Daniel Dočekal

5. 8. 2012 16:19
Doba čtení: 1 minuta

Firma v cloudu: Co Google a Microsoft nabízejí velkým i malým podnikům

Výběrem vhodné cloudové služby či technologie mohou firmy snížit náklady a zefektivnit činnost. Představíme si nabídku hotových veřejných cloudových řešení od Microsoftu a Googlu. Řeč ale bude i o privátním cloudu, který může vyhovovat hlavně velkým firmám.

Jiří Macich ml.

18. 7. 2012 6:30
Doba čtení: 9 minut

Webové kancelářské aplikace: od experimentů ke klíčovým službám

Když se dnes řekne webový kancelářský balík, vybaví se Google Docs, možná ještě Office Web Apps. Co ovšem bylo před nimi? Jak obě služby dospěly do své nynější podoby a kam je Google a Microsoft dál směrují?

Jiří Macich ml.

4. 7. 2012 6:25
Doba čtení: 8 minut

Školení: Zavedení Google Apps do firmy

Sledovali jste náš letní seriál o cloudu? Zaujal vás natolik, že ve vaší firmě přemýšlíte o migraci do „oblak“? Přijďte již příští týden na školení Zavedení Google Apps do firmy. Cílem školení je provést účastníky jednotlivými kroky zavedení Google Apps na vlastní doménu a seznámit je se základy administrace, aby byli schopni Google Apps sami udržovat a rozvíjet dle potřeb. Účástníci se také dozví, jak používat základní služby v balíku Google Apps (Gmail, Kalendář, Dokumenty a Weby Google) a…

Redakce

22. 9. 2011 9:03
Doba čtení: do minuty

Když základ nestačí: další služby, Apps Marketplace a užitečné pluginy

Využívání cloudových řešení pro běžné kancelářské účely je trendem doby. A když chce firma více? Analýzy, reklamní kampaně online a další pokročilé funkce z Google Apps Marketplace.

Ivan Kutil

21. 7. 2011 6:25
Doba čtení: 10 minut

Do cloudu s Google Apps

Základem každé firmy je dnes komunikační infrastruktura, což znamená minimálně e-mail, v lepším případě i chat či sdílené kalendáře a podobně. Dávno je pryč doba, kdy zaměstnanci řešili pracovní úkoly izolovaně. Dnes je při tvorbě dokumentů a přípravě podkladů kladen důraz na spolupráci, a to včetně externích subjektů, jako jsou dodavatelé nebo zákazníci.

Ivan Kutil

14. 7. 2011 6:25
Doba čtení: 9 minut

Google přestane podporovat Internet Explorer 7 a další staré browsery

Google oznámil, že u svých vybraných služeb přestane k 31. červenci 2011 podporovat další postupně zastarávající webové prohlížeče. Konkrétně browsery Internet Explorer 7, Firefox 3.5 a Safari 3. Konec podpory se týká balíčku Google Apps a obsažených služeb jako je Gmail, Google Calendar, Google Docs či Google Sites.

Jiří Macich ml.

6. 6. 2011 8:35
Doba čtení: do minuty

Google Apps zdarma jen pro deset uživatelů

Balíček hostovaných služeb Google Apps nebude již tak výhodný v bezplatném režimu jako byl dosud. Prozatím mohly organizace využívat balíček v bezplatném režimu s až pěti desítkami uživatelských účtů, pokud si tedy vystačily jen s omezenou uživatelskou podporou a základní kapacitou e-mailových schránek. Počínaje 10. květnem 2011 se však limit maximálního počtu účtů snižuje na deset.

Jiří Macich ml.

28. 4. 2011 9:33
Doba čtení: 1 minuta

Google Apps zapojuje SMS do identifikace uživatelů

Google posiluje bezpečnost přihlašovacího systému ke službám poskytovaným v rámci balíčku Google Apps. Dosud bylo možné přístup omezit jen na heslo. Pokud se heslo prozradilo nebo dalo uhodnout, problém byl na světě. Některé zájemce o migraci na Google Apps tento aspekt mohl odrazovat a tak přichází dvoustupňové ověření identity. Vedle osobního hesla ještě bude možné vyžadovat kontrolní kód, který při požadavku o přihlášení dorazí na mobilní telefon. Podobný systém známe od bank a platebních…

Jiří Macich ml.

21. 9. 2010 11:39
Doba čtení: 1 minuta

Google Sites konečně umožňuje pracovat s navigační lištou a patičkou webu

Google Sites přichází s několika novými funkcemi. Nově je možné při návrhu rozvržení webových stránek pracovat také s horizontální navigací, což byla dle slov tvůrců služby jedna z vůbec nejžádanějších funkcí. Lištu s vodorovnou navigací je možné kombinovat s navigačním boxem v postranním panelu, takže lze třeba na lištu umístit odkazy na hlavní části webu a do boxu pak podrobnější navigaci. Na výběr jsou tři typy vzhledu lišty. Další novinkou je možnost vytvořit vlastní globální patičku, která…

Jiří Macich ml.

27. 8. 2010 13:33
Doba čtení: 1 minuta

Starý Gmail skončí už v září, nový má další vylepšení

Někteří uživatelé dodnes používají starší verzi webového rozhraní služby Gmail, na kterou lze volitelně přepnout. Sice nemá řadu pokročilých funkcí, ale někdo ji může používat třeba ze zvyku na původní podobu rozhraní nebo kvůli kompatibilitě se staršími prohlížeči. Google ovšem prostřednictvím informační lišty, která se ve staré verzi začala zobrazovat, upozorňuje na blížící se konec starého Gmailu: Používáte starou verzi služby Gmail, která doslouží v září. Potom budete přesměrováni na…

Jiří Macich ml.

16. 8. 2010 8:44
Doba čtení: 1 minuta

Nový Gmail přichází s předělaným adresářem

Google upravil webové rozhraní své freemailové služby Gmail. Změny odpovídají screenshotům, které před časem unikly na veřejnost. Mírně upravena byla struktura levého postranního panelu. Odkazy Úkoly a Kontakty se z prostoru pod výpisem štítků přesunuly až úplně nahoru, kde je doplňuje nový odkaz Pošta. Hned pod tímto triem odkazů je tlačítko Napsat e-mail (dosud šlo také o odkaz, nyní má design tlačítka). Dále pak z nástrojového panelu nad výpisem zpráv zmizela lišta Vybrat: Vše, Nic, Přečtené…

Jiří Macich ml.

11. 8. 2010 12:48
Doba čtení: 1 minuta

Novinky v Google Apps: skupinová oprávnění a edice pro úřady

Balíček Google Apps v posledních dnech doznal několika zajímavých změn. Například byla představena speciální edice Google Apps for Government, kterou chce Google více vyhovět potřebám různých úřadům a v ještě větší míře tak konkurovat třeba i řešením založeným na technologiích Microsoftu. Další novinkou je, že správci nyní mohou v administraci pracovat se skupinovými oprávněnými. Google tak vyslyšel dlouhodobé volání po této funkci. Nyní lze v rámci domény vytvářet oddělené skupiny uživatelů a…

Jiří Macich ml.

5. 8. 2010 7:01
Doba čtení: 1 minuta

Google testuje přihlášení pod více účty současně

Google u vybraných služeb testuje podporu současného přihlášení z jednoho počítače pod více uživatelskými účty. To ocení třeba uživatelé, kteří používají jeden účet k soukromým aktivitám a další k pracovním účelům. Nebo uživatelé, kteří využívají více účtů kvůli ochraně svého soukromí. Každý, kdo z nějakého důvodu používá více uživatelských účtů, by nyní měl mít možnost přistupovat k vybraným službám pod více identitami současně, aniž by se musel opakovaně přihlašovat a odhlašovat.

Jiří Macich ml.

16. 7. 2010 9:07
Doba čtení: 1 minuta

„Šifrovaný Google“ se stěhuje na vlastní subdoménu

Je tomu již více jak měsíc, co jsme vás informovali o možnosti přistupovat na vyhledávač Google.com za využití SSL šifrování. Přijetí této novinky bylo poněkud rozpačité. Někteří uživatelé oceňovali například vyšší ochranu soukromí nejen při surfování skrze veřejné bezdrátové sítě resp. přístupové body. Jenže zaznívala i kritika. Hodně se namluvilo a napsalo o negativním dopadu na různé analytické služby a relevantnost jejich dat, kde by byl problém se zjišťováním odkazující stránky. Ozvaly se…

Jiří Macich ml.

30. 6. 2010 7:37
Doba čtení: 1 minuta