Hlavní navigace

Nový Gmail přichází s předělaným adresářem

11. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google upravil webové rozhraní své freemailové služby Gmail. Změny odpovídají screenshotům, které před časem unikly na veřejnost. Mírně upravena byla struktura levého postranního panelu. Odkazy Úkoly a Kontakty se z prostoru pod výpisem štítků přesunuly až úplně nahoru, kde je doplňuje nový odkaz Pošta. Hned pod tímto triem odkazů je tlačítko Napsat e-mail (dosud šlo také o odkaz, nyní má design tlačítka). Dále pak z nástrojového panelu nad výpisem zpráv zmizela lišta Vybrat: Vše, Nic, Přečtené…

Google upravil webové rozhraní své freemailové služby Gmail. Změny odpovídají screenshotům, které před časem unikly na veřejnost. Mírně upravena byla struktura levého postranního panelu. Odkazy Úkoly a Kontakty se z prostoru pod výpisem štítků přesunuly až úplně nahoru, kde je doplňuje nový odkaz Pošta. Hned pod tímto triem odkazů je tlačítko Napsat e-mail (dosud šlo také o odkaz, nyní má design tlačítka). Dále pak z nástrojového panelu nad výpisem zpráv zmizela lišta Vybrat: Vše, Nic, Přečtené, Nepřečtené, S hvězdičkou, Neoznačené. Ta se nyní zobrazuje jako menu po kliknutí na nové tlačítko pro výběr zpráv, které je vlevo od tlačítka Archivovat.

Screenshot

Rozsáhlými změnami prošel vestavěný adresář. Jeho podoba byla kompletně předělaná a zjednodušena. Nově podporuje klávesové zkratky, přibyla funkce pro odvolání posledních provedených změn a funkce pro automatické ukládání prováděných úprav. Kontakty lze také nyní třídit podle příjmení a k telefonním číslům u kontaktů lze konečně přidat vlastní štítek (poznámku). Novinky jsou už dostupné i uživatelům české verze Gmailu, v Gmailu z Google Apps je zatím nevidíme.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.