Hlavní navigace

Nový Gmail přichází s předělaným adresářem

11. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google upravil webové rozhraní své freemailové služby Gmail. Změny odpovídají screenshotům, které před časem unikly na veřejnost. Mírně upravena byla struktura levého postranního panelu. Odkazy Úkoly a Kontakty se z prostoru pod výpisem štítků přesunuly až úplně nahoru, kde je doplňuje nový odkaz Pošta. Hned pod tímto triem odkazů je tlačítko Napsat e-mail (dosud šlo také o odkaz, nyní má design tlačítka). Dále pak z nástrojového panelu nad výpisem zpráv zmizela lišta Vybrat: Vše, Nic, Přečtené…

Google upravil webové rozhraní své freemailové služby Gmail. Změny odpovídají screenshotům, které před časem unikly na veřejnost. Mírně upravena byla struktura levého postranního panelu. Odkazy Úkoly a Kontakty se z prostoru pod výpisem štítků přesunuly až úplně nahoru, kde je doplňuje nový odkaz Pošta. Hned pod tímto triem odkazů je tlačítko Napsat e-mail (dosud šlo také o odkaz, nyní má design tlačítka). Dále pak z nástrojového panelu nad výpisem zpráv zmizela lišta Vybrat: Vše, Nic, Přečtené, Nepřečtené, S hvězdičkou, Neoznačené. Ta se nyní zobrazuje jako menu po kliknutí na nové tlačítko pro výběr zpráv, které je vlevo od tlačítka Archivovat.

MMF tip early

Screenshot

Rozsáhlými změnami prošel vestavěný adresář. Jeho podoba byla kompletně předělaná a zjednodušena. Nově podporuje klávesové zkratky, přibyla funkce pro odvolání posledních provedených změn a funkce pro automatické ukládání prováděných úprav. Kontakty lze také nyní třídit podle příjmení a k telefonním číslům u kontaktů lze konečně přidat vlastní štítek (poznámku). Novinky jsou už dostupné i uživatelům české verze Gmailu, v Gmailu z Google Apps je zatím nevidíme.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).