Hlavní navigace

Kapacita OneDrive se firmám zvyšuje z 25 GB na 1 TB bez zdražení

Microsoft přichystal ráznou odpověď na březnové zlevnění služeb úložiště Google Drive. Bohužel se z ní zatím mohou radovat jen firmy využívající Office 365, nikoliv řadoví uživatelé.
Jiří Macich ml.
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft se rozhodl, že v rámci Office 365 výrazně navýší kapacitu úložiště OneDrive for Business (dříve SkyDrive Pro) pro jednoho uživatele z dosavadních 25 GB na rovný 1 TB. K navyšování kapacity dochází postupně v několika vlnách. Jde pravděpodobně o odpověď na nedávné snížení cen úložiště Google Drive, které je pilířem konkurenční služby Google Apps.

MM_influenceri_obecny

Google Drive v rámci Google Apps pro firmy poskytuje 30 GB pro jednoho uživatele. Navýšení kapacity na 1 TB po výrazném zlevnění z letošního března vyjde na 9,99 USD měsíčně pro jednoho uživatele. Microsoft však úložnou kapacitu dostupnou každému firemnímu uživateli Office 365 navyšuje na 1 TB zdarma, resp. bez dalších poplatků. Zkrátka však přijde širší uživatelská veřejnost.

V rámci nabídek Office 365 Home pro domácnosti a Office 365 Personal pro jednotlivce Microsoft nadále poskytuje bonus 20 GB na osobu k základním 7 GB v úložišti OneDrive (SkyDrive). Ceny za navýšení kapacity se zatím nemění. Google nabízí nyní 100 GB za necelých 24 USD ročně, kdežto Microsoft si za stejnou kapacitu účtuje 50 USD.