Hlavní navigace

Starý Gmail skončí už v září, nový má další vylepšení

16. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Někteří uživatelé dodnes používají starší verzi webového rozhraní služby Gmail, na kterou lze volitelně přepnout. Sice nemá řadu pokročilých funkcí, ale někdo ji může používat třeba ze zvyku na původní podobu rozhraní nebo kvůli kompatibilitě se staršími prohlížeči. Google ovšem prostřednictvím informační lišty, která se ve staré verzi začala zobrazovat, upozorňuje na blížící se konec starého Gmailu: Používáte starou verzi služby Gmail, která doslouží v září. Potom budete přesměrováni na…

Někteří uživatelé dodnes používají starší verzi webového rozhraní služby Gmail, na kterou lze volitelně přepnout. Sice nemá řadu pokročilých funkcí, ale někdo ji může používat třeba ze zvyku na původní podobu rozhraní nebo kvůli kompatibilitě se staršími prohlížeči. Google ovšem prostřednictvím informační lišty, která se ve staré verzi začala zobrazovat, upozorňuje na blížící se konec starého Gmailu: Používáte starou verzi služby Gmail, která doslouží v září. Potom budete přesměrováni na základní zobrazení HTML. Chcete-li získat rychlejší službu Gmail a využívat nejnovější funkce, upgradujte na moderní prohlížeč. Google konkrétně radí instalovat nejnovější verzi některého z kvarteta prohlížečů: Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox nebo Apple Safari. (Google Operating System)

Zatímco uživatelé starého Gmailu už mohou střihat metr, nový Gmail má pro své uživatele další novinku. V Gmail Labs (laboratoři) se objevil nový volitelný doplněk Apps Search (Vyhledávání ve službě Apps). Po jeho aktivaci lze přes vyhledávací políčko vedle loga Gmailu prohledávat spolu s e-maily také vlastní dokumenty uložené v rámci Google Docs nebo Google Sites. Slouží k tomu tlačítko Vyhledat poštu a dokumenty. Nelze tedy z Gmailu prohledávat dokumenty nezávisle na poště (na rozdíl od prohledávání webových stránek přes Google). Gmail Labs je mimochodem jednou z mnoha funkcí, která je uživatelům starší verze Gmailu upřena. (Google Operating System)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).