Hlavní navigace

„Šifrovaný Google“ se stěhuje na vlastní subdoménu

30. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Je tomu již více jak měsíc, co jsme vás informovali o možnosti přistupovat na vyhledávač Google.com za využití SSL šifrování. Přijetí této novinky bylo poněkud rozpačité. Někteří uživatelé oceňovali například vyšší ochranu soukromí nejen při surfování skrze veřejné bezdrátové sítě resp. přístupové body. Jenže zaznívala i kritika. Hodně se namluvilo a napsalo o negativním dopadu na různé analytické služby a relevantnost jejich dat, kde by byl problém se zjišťováním odkazující stránky. Ozvaly se…

Je tomu již více jak měsíc, co jsme vás informovali o možnosti přistupovat na vyhledávač Google.com za využití SSL šifrování. Přijetí této novinky bylo poněkud rozpačité. Někteří uživatelé oceňovali například vyšší ochranu soukromí nejen při surfování skrze veřejné bezdrátové sítě resp. přístupové body. Jenže zaznívala i kritika. Hodně se namluvilo a napsalo o negativním dopadu na různé analytické služby a relevantnost jejich dat, kde by byl problém se zjišťováním odkazující stránky. Ozvaly se ovšem i školy.

Právě s odvoláním na školy lze šifrovaný přístup na Google.com získat nově na adrese https://encryp­ted.google.com. Dosud byla používána adresa https://www.go­ogle.com. Školám vadilo, že nemohly ovlivnit vstup studentů na závadové stránky přes „šifrovaný Google“ a zablokování adresy https://www.go­ogle.com způsobovalo problémy s Google Apps. Tento balíček hostovaných služeb a nástrojů přitom mnohé školy používají. Google ale nadále hledá cestu, jak v budoucnu využívat adresu https://www.go­ogle.com bez podobných kolizí. (Official Google Enterprise Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).