Hlavní navigace

„Šifrovaný Google“ se stěhuje na vlastní subdoménu

Jiří Macich ml.

Je tomu již více jak měsíc, co jsme vás informovali o možnosti přistupovat na vyhledávač Google.com za využití SSL šifrování. Přijetí této novinky bylo poněkud rozpačité. Někteří uživatelé oceňovali například vyšší ochranu soukromí nejen při surfování skrze veřejné bezdrátové sítě resp. přístupové body. Jenže zaznívala i kritika. Hodně se namluvilo a napsalo o negativním dopadu na různé analytické služby a relevantnost jejich dat, kde by byl problém se zjišťováním odkazující stránky. Ozvaly se…

Je tomu již více jak měsíc, co jsme vás informovali o možnosti přistupovat na vyhledávač Google.com za využití SSL šifrování. Přijetí této novinky bylo poněkud rozpačité. Někteří uživatelé oceňovali například vyšší ochranu soukromí nejen při surfování skrze veřejné bezdrátové sítě resp. přístupové body. Jenže zaznívala i kritika. Hodně se namluvilo a napsalo o negativním dopadu na různé analytické služby a relevantnost jejich dat, kde by byl problém se zjišťováním odkazující stránky. Ozvaly se ovšem i školy.

Právě s odvoláním na školy lze šifrovaný přístup na Google.com získat nově na adrese https://encryp­ted.google.com. Dosud byla používána adresa https://www.go­ogle.com. Školám vadilo, že nemohly ovlivnit vstup studentů na závadové stránky přes „šifrovaný Google“ a zablokování adresy https://www.go­ogle.com způsobovalo problémy s Google Apps. Tento balíček hostovaných služeb a nástrojů přitom mnohé školy používají. Google ale nadále hledá cestu, jak v budoucnu využívat adresu https://www.go­ogle.com bez podobných kolizí. (Official Google Enterprise Blog)

Našli jste v článku chybu?
30. 6. 2010 21:50
Robert (neregistrovaný)
Pomocí této stránky Microsoftu si můžete přidat jakéhokoliv vlastního poskytovatele vyhledávání. Je to zatím jen provizorní řešení, nefungují ani návrhy.   Pro získání kvalitního doplňku sledujte anglickou verzi IE Add-ons Gallery, v "české jazykové verzi" vám nebude žádný doplněk od Googlu nabídnut (tak to u MS bohužel funguje).
30. 6. 2010 18:46
Robert (neregistrovaný)
A zná někdo postup jak lze Encrypted Google přidat jako poskytovatele vyhledávání do IE8?