Hlavní navigace

Google Video for Business končí, nahradit jej má Google Drive

30. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google letos definitivně pohřbívá svou službu Google Video. Uživatelé Google Apps byli informováni, že dnešek je posledním dnem, kdy je garantován obvyklý chod služby Google Video for Business. V této variantě bylo Google Video dosud běžně dostupné. Již počátkem prosince 2012 ale ani uživatelé Google Apps nebudou moci služby využít pro publikování nových videí.

Google letos definitivně pohřbívá svou službu Google Video. Uživatelé Google Apps byli informováni, že dnešek je posledním dnem, kdy je garantován obvyklý chod služby Google Video for Business. V této variantě bylo Google Video dosud běžně dostupné. Již počátkem prosince 2012 ale ani uživatelé Google Apps nebudou moci služby využít pro publikování nových videí.

cif - debata 2

Dne 8. prosince 2012 pak bude zahájen proces přesunu videí uživatelů Google Apps do úložiště Google Drive. Uživatelé Google Apps si mají polepšit díky možnosti nahrávat a streamovat videa v HD kvalitě, používat titulky ve více než stovce jazyků, rozšířeným možnostem sdílení, podpoře SSL šifrování pro zachování soukromí a bezpečnosti při streamování videa a možnosti využít API ke správě videí.

Podle Googlu bude Google Drive pro firemní videa prý lepším „domovem“ než YouTube, kam v létě přesunul zbylá videa řadových uživatelů. Pokud v Google Apps není služba Google Drive aktivována, administrátor dané domény bude osloven, aby ji aktivoval, pokud chce převést videa. Přenesená videa se nebudou započítávat do vyčerpaného prostoru úložiště Google Drive. Uživatelé je naleznou ve speciální složce. V platnosti zůstanou kódy videí vložených na různé weby, takže je nebude nutné obnovovat. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).