Hlavní navigace

Google Video

Google Video for Business končí, nahradit jej má Google Drive

Google letos definitivně pohřbívá svou službu Google Video. Uživatelé Google Apps byli informováni, že dnešek je posledním dnem, kdy je garantován obvyklý chod služby Google Video for Business. V této variantě bylo Google Video dosud běžně dostupné. Již počátkem prosince 2012 ale ani uživatelé Google Apps nebudou moci služby využít pro publikování nových videí.

Jiří Macich ml.

30. 11. 2012 20:55
Doba čtení: 1 minuta

Google zruší další služby - iGoogle, Google Mini, Google Talk Chatback, Google Video a Symbian Search App

„Letní úklid“ v pojetí Google znamená další rušení služeb. O některých z nich jste možná ani neslyšeli, ale iGoogle určitě mezi tuto skupinu patřit nebude. Přizpůsobitelná „domovská stránka“ s řadou možností vznikla v roce 2005 a bude ukončena 1. listopadu 2013. Končící Google Mini (31. července 2012) byl součástí služeb Enterprise Search od roku 2005. Na konci Google Talk Chatback je zajímavé to, že Google doporučuje přejít na Meebo bar. Google Video ztratilo možnost nahrávání videí už v…

Daniel Dočekal

4. 7. 2012 8:36
Doba čtení: 1 minuta

Google Video: konec se odkládá kvůli přesunu videí na YouTube

Před několika dny Google vyhlásil, že od 29. dubna 2011 nebude možné na Google Video nahrávat nové snímky, přičemž databáze těch již nahraných měla být zrušena k 13. květnu 2011. Po negativních reakcích z řad uživatelské veřejnosti ale nyní Google brzdí a slibuje, že žádná videa mazat nebude, dokud nenajde efektivní způsob jejich přesunu na YouTube.

Jiří Macich ml.

26. 4. 2011 15:30
Doba čtení: 1 minuta

Blogger.com opět podporuje vkládání videí

Do editoru příspěvků internetových deníčků spravovaných službou Blogger.com se vrátilo tlačítko pro vkládání videa. Uživatelé mohou na svém blogu publikovat video, které nahrají z počítače přes Google Video. Podporována jsou videa do 100 MB (AVI, MPEG, QuickTime, Real Media a Windows Media Video). Jejich vkládání se v ostré verzi služby Blogger.com objevilo před téměř třemi roky, ale poté byla funkce stažena.

Jiří Macich ml.

7. 7. 2010 14:02
Doba čtení: 1 minuta

Google konsoliduje své služby, Google Noteboook končí

Google chrlí jednu novinku za druhou, ovšem ne všechny se ujmou nebo se vyvíjejí tak, jak by si internetový kolos přál. Po loňském odpískání služby Google Page Creator letos Google připravuje další škrty a omezování. Během několika měsíců má být ukončena možnost nahrávat nová videa na Google Video. Je to celkem logická konsolidace, když si vezmeme, že Google provozuje tři služby pro sdílení videa. Vedle zmíněné služby Google Video také notoricky známý YouTube a službu Picasa Web Albums.

Jiří Macich ml.

15. 1. 2009 15:58
Doba čtení: 1 minuta

Čerstvé novinky na YouTube a Google Video

Na YouTube se po oficiálním kanálu letních olympijských her v Číně objevil také kanál věnovaný blížícím se paralympijským hrám a tentokrát je dostupný i pro uživatele z České republiky. (YouTube Blog) Zároveň také pokračuje proces slučování původních uživatelských účtů z YouTube s identitou v rámci Google Accounts. Uživatelé se tak k YouTube mohou přihlašovat pomocí přístupových údajů k ostatním službám z portfólia Googlu a s původním účtem na YouTube se propojí třeba kontakty uchovávané v…

Jiří Macich ml.

9. 9. 2008 21:49
Doba čtení: 1 minuta

Blogger.com s podporou vkládání videa

Google přesunul ze zkušební verze systému Blogger.com do ostrého provozu dvě nové funkce. Tou první je odkazování na přílohy k zápiskům jako jsou různé soubory ke stažení a podobně. Soubor se ale neumisťuje nikam na server Googlu, ale zůstává na svém původním umístění, takže nelze nahrát soubory z pevného disku. Dokumenty lze již nějaký čas publikovat přes Google Docs, který umí vystavit dokument jako zápisek ve zvoleném blogu.

Jiří Macich ml.

29. 8. 2007 13:24
Doba čtení: 1 minuta

Google zavírá Google Video Store a bude vracet peníze

Dnešním dnem končí svou krátkou existenci služba Google Video Store, tedy obchod s online videem v režii Googlu. Zákazníkům se budou vracet peníze a to buď na konto v rámci platebního systému Google Checkout či na použitou kreditní kartu. Služba byla spuštěna v lednu 2006 a čekalo se od ní mnohé. Google ovšem nyní mění koncepci svých roztříštěných videoslužeb a hledá jiné způsoby výdělku na online videu včetně implementace AdSense. (PC World)

Jiří Macich ml.

15. 8. 2007 8:45
Doba čtení: do minuty

Novinky na Blogger.com: česká verze a ukládání videí

Google pokračuje v propojování svých služeb. U blogovacího systému Blogger.com testuje nahrávání videí a jejich vkládání do spotů. Videa nahraná přes editor na Blogger.com se ukládají na Google Video (nikoliv na YouTube). Podobně se v ostrém provozu ukládají nahrávané obrázky do alba v rámci služby Picasa Web Albums. Testovací verze systému Blogger.com je již mimochodem z velké části lokalizována do češtiny. Na přeložení čeká už jen část nápovědy. Blogger.com několik týdnů nabízí též nový…

Jiří Macich ml.

18. 6. 2007 15:44
Doba čtení: 1 minuta

Google přichází s průlomovými změnami ve vyhledávání

Google před pár dny po dlouhé době změnil rozhraní svého vyhledávání. Podstatné věci se však dějí jinde - přímo ve způsobu, jak Google vybírá vhodné odpovědi na zadané fráze. Za své pomalu bere standardní výpis deseti webových odkazů doprovázených krátkými citacemi, Google stále větší váhu klade na personalizaci a propojení různých druhů hledání - obrázků, zpráv, map atd. S trochou nadsázky tak lze ohlásit Google 2.0.

David Antoš

21. 5. 2007 6:30
Doba čtení: 13 minut

Google Talk nyní na jakékoliv webové stránce

Klient pro komunikační síť Google Talk je již nějaký čas součástí freemailové služby Gmail a nyní jej může prakticky kdokoliv vložit i do svého webu. Pro tento účel existuje speciální modul. Možnosti přizpůsobení vzhledu jsou sice omezené, ale najdou se i nové zajímavé funkce, které by se jistě vyjímaly i v desktopové verzi klienta pro Windows 2000 a vyšší. Uživatelské rozhraní se nyní rozděluje pomocí panelů, čímž se šetří místo. Podobný koncept využívá portál Yahoo v nové podobě svého…

Jiří Macich ml.

15. 3. 2007 11:42
Doba čtení: 1 minuta

Budoucnost internetové televize

Pokud se ohlédneme za rokem 2006 a vybereme jeden fenomén, který by jej definoval, je to bezesporu online video a YouTube. Nic přitom nenasvědčuje tomu, že by tento trend měl ustávat a i rok 2007 tak pravděpodobně bude ve znamení velkých změn v této progresivní oblasti. Jaké koncepce spolu soupeří? Nahradí internetová televize tu klasickou? Jak by mohlo toto médium v budoucnu vypadat?

David Antoš

12. 3. 2007 6:30
Doba čtení: 10 minut

Stream TV a nové vize internetové televize

Ambiciózní projekt Stream TV chystá nálet na mladou internetovou populaci s porcí masové zábavy. Je Stream TV nová televize, české YouTube, web 2.0, všechno dohromady, nebo něco úplně jiného? Bude Stream TV úspěšný? Zatím spolkl 20 milionů korun. Jeho šéf tvrdí, že je konkurencí klubům a hospodám...

Jan Ambrož

12. 1. 2007 6:25
Doba čtení: 6 minut

Online video ubírá televizi diváky

Podle průzkumu, který si nechala vypracovat britská BBC, uživatelé serverů pro sdílení videa začali méně sledovat běžnou televizi. Alespoň to tvrdí 43 procent Britů, kteří sledují online videa minimálně jednou týdně. Nezdá se ovšem, že by se klasické televize musely bát o diváky. Průzkum totiž také říká, že na online video se na Internetu divá jen devět procent populace. Naopak deset procent se nedivá vůbec a navíc předpokládá, že ani v dalším roce dívat nebude. (BBC News)

Jiří Macich ml.

28. 11. 2006 11:45
Doba čtení: do minuty

Google tvrdí, že většina webů bude amaterských

Šéf vyhledávače Google pro Evropu Nikesh Arora je přesvědčen, že v budoucnu bude většina webových stránek a jejich obsahu pocházet od amaterských tvůrců. Budoucnost vidí hlavně ve sdílení videa a blozích. Uvedl, že například díky YouTube (které Google před časem koupil) mají někteří amaterští umělci větší publikum než profesionálové.

Jiří Macich ml.

20. 11. 2006 12:13
Doba čtení: do minuty

Jak fiktivní videoblogerka pobláznila svět

YouTube je web, který dosud nevydělal jediný dolar, a přesto jej nedávno koupil Google za pohádkovou sumu 1,65 mld. dolarů. To svědčí o mnohém. Na Internet, jako nový typ média, nelze aplikovat zažité marketingové poučky. Vznikají nové způsoby prezentace informací a cest, kudy informace tečou.

Jan Kuneš

8. 11. 2006 6:30
Doba čtení: 6 minut

Crowdsourcing - ochočte si komunitu

Při vývoji a tvorbě nového projektu máte několik možností, po jaké pracovní síle sáhnete. Buď najmete do firmy nové zaměstnance. Nebo jej necháte outsourcovat, tedy přenesete část své práce na jinou firmu. Máte ovšem ještě jinou možnost: využít komunitu, vybrat ty nejlepší z nejlepších a začít využívat crowdsourcing.

Petr Mára

1. 11. 2006 6:25
Doba čtení: 6 minut

Google koupil YouTube

Před pár minutami Google vydal tiskovou zprávu, kterou potvrzuje spekulace o koupi videohostingové služby YouTube. Ty v internetových i tradičních médiích kolovaly již několik dní a ukázaly se být velmi přesnými, včetně odhadu ceny. Google za YouTube formou akcií zaplatí 1,65 miliardy dolaru. Pod něj přecházejí všichni současní zaměstnanci YouTube, kteří budou dál vyvíjet tuto službu pod samostatnou značkou. Osud Google Videa je nejasný, zdá se však, že minimálně pro tuto chvíli bude Google obě…

David Antoš

9. 10. 2006 23:05
Doba čtení: 1 minuta

Google Video s titulky

Na Google Videu se dnes objevila možnost sledovat videa s titulky. Již dříve bylo tvůrcům umožněno nahrát ke svým dílům titulky ve formátech SUB a SRT, až dnes však došlo k jejich integraci. Seznam otitulkovaných videí zatím není příliš široký. Tvorba titulků není zcela jednoduchá a rychlá věc a Google bohužel nenabídl žádnou možnost, jak by sami uživatelé mohli přidat titulky k jejich oblíbeným kouskům. K jednomu videu také není možné přidat více než jedny titulky, takže se zatím nedočkáme…

David Antoš

19. 9. 2006 17:14
Doba čtení: do minuty

Trailery na Google Video

Google na své službě Google Video zavedl novou sekci Movie Previews. Jedná se o soubor upoutávek na filmy (tzv. trailerů), které právě běží v kinech nebo se do nich v brzké době chystají. (Milan Kryl)

Jiří Macich ml.

31. 5. 2006 14:56
Doba čtení: do minuty

Video online - nejen Rath s Mackem

Neustálé zrychlování připojení k Internetu umožnilo vznik zcela nových služeb. Kromě textových stránek se stále více prosazuje nejrůznější multimediální obsah. Hitem poslední doby je online publikace a sdílení videa. Jaké jsou v této oblasti možnosti a které jsou nejoblíbenější?

David Antoš

31. 5. 2006 6:25
Doba čtení: 10 minut

DivX spolupracuje s Googlem

Společnost DivX oznámila spolupráci s Googlem. Jelikož je DivX autorem oblíbeného kodeku používaného ke kompresi videa a Google právě spouští Google Video Store, je důvod spolupráce jasný. (ZDNet)

Petr Weida

9. 1. 2006 15:03
Doba čtení: do minuty

Google Video Store

Larry Page v Las Vegas na Consumer Electronics Show představil kromě Google Pack také video obchod – Google Video Store. Jedná se o možnost nahrát na stránky Google libovolný videozáznam a nechat si platit za jeho stažení. (Milan Kryl)

Jan Nehasil

9. 1. 2006 7:55
Doba čtení: do minuty

Google integruje přehrávač do prohlížečů

Google se rozhodl integrovat do prohlížečů rozšíření, které umožní jednoduchý streaming videa. Nový přehrávač videa je založen na open source projektu VLC media player. Využití je v souvislosti s chystanou službou Google Video jasné, ve spojení s další připravovanou službou Google Wallet se tak můžeme těšit na filmové tržiště videa. (Milan Kryl)

Tomáš Hodboď

28. 6. 2005 12:00
Doba čtení: do minuty