Hlavní navigace

Google TV bude od příštího roku dostupná v Evropě

29. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 8. 2011

UVNITŘ VIDEO Televizní služba Google TV, která kombinuje klasické vysílání se surfováním po internetu, bude dostupná od počátku roku 2012 také na starém kontinentu. S odvoláním na výkonného předsedu společnosti Google Erica Schmidta to uvedla agentura ČTK. Ta mimo jiné připomíná, že řada firem z televizní branže, se dívá na tuto službu takzvaně mezi prsty.

Z ARCHIVU: ČT 4 ode dneška živě také v zařízeních se systémem Google Android

Viní ji (službu Google TV, pozn. red.) z toho, že připravuje televizní společnosti o část reklamních příjmů, aniž by se podílela na nákladech na tvorbu programu. Schmid se tyto obavy snažil rozptýlit, konstatuje ČTK. Google chce podle Schmidta podpořit tvůrce televizních pořadů vytvořením otevřené platformy pro rozvoj nové generace televize. Televize je natolik velký trh, že ji Google nemůže ignorovat. Nikdy to nevzdají, konstatoval analytik Keith McMahon z výzkumné společnosti Telco 2.0/STL Partners.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).