Hlavní navigace

Google uvolňuje pravidla, na Google+ můžete i pod smyšleným jménem

16. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tři roky vyžadovala sociální síť Google Plus po uživatelích jejich reálná jména. Podle zástupců Googlu to mělo udržet určitou kvalitu diskusních příspěvků.

Zpočátku to vypadalo jako rozumný argument. Vytvoříme sociální síť, která bude po uživatelích vyžadovat, aby se přihlašovali pod reálnými jmény a zabráníme tak zaplevelení diskusí příspěvky od anonymů, skrývajících se pod smyšlenými přezdívkami. 

Jenže postupem času se ukázalo, že Google Plus touto taktikou přichází i o uživatele, kteří z různých důvodů nemohou či nechtějí o některých tématech diskutovat pod svými reálnými identitami. Například kvůli tomu, že by jim případné komentáře pod reálným jménem mohly způsobit problémy v zaměstnání.

„Když jsme před více než třemi lety spustili Google+, měli jsme spoustu omezení, týkajících se toho, jaké jméno jste mohli použít na svém profilu. To nám pomohlo vytvořit komunitu sestávající se ze skutečných lidí, ale zároveň jsme tím vyloučili řadu lidí, kteří chtěli být součástí sociální sítě, aniž by používali svá skutečná jména,“ přiznává Google.

MM socky3

Google proto začal striktní pravidla pomalu uvolňovat. Například po připojení YouTube do Google Plus povolil používání přezdívek z video serveru i na sociální síti. Nyní se povinnost vystupovat pod reálným jménem ruší úplně. Na Google Plus tak můžete vystupovat pod smyšlenými jmény.

Stále však platí, že je vyžadováno jméno ve formátu „jméno a příjmení“. Měnit jméno je možné nejdříve po třech měsících. Pochopitelně není dovoleno se vydávat za někoho jiného. V takovém případě vám hrozí smazání účtu.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.