Hlavní navigace

Google Video s novým uživatelským rozhraním

Jiří Macich ml.

Služba Google Video se dočkala nové podoby uživatelského rozhraní, která jenom podtrhuje přerod služby z videohostingu na vyhledávač videa. Zatím však Google jasně protežuje své obě videoslužby a jen výjimečně na Google Videu narazíte na obsah, který by nebyl uložen u něj. Částečně to může být jen důsledkem prostého faktu, že YouTube online videu dominuje, někdy to však tak snadno vysvětlitelné není a zdá se, že Google pozice YouTube navyšuje i uměle. Typicky existují videa, která byla jako…

Doba čtení: 1 minuta

Služba Google Video se dočkala nové podoby uživatelského rozhraní, která jenom podtrhuje přerod služby z videohostingu na vyhledávač videa. Zatím však Google jasně protežuje své obě videoslužby a jen výjimečně na Google Videu narazíte na obsah, který by nebyl uložen u něj. Částečně to může být jen důsledkem prostého faktu, že YouTube online videu dominuje, někdy to však tak snadno vysvětlitelné není a zdá se, že Google pozice YouTube navyšuje i uměle. Typicky existují videa, která byla jako první, originálně na Metacafe či jinde, mají zde mnoho zhlédnutí a v Google Videu přesto vyleze výše jeho kopie na YouTube s pár zobrazeními, píše David Antoš na Bombablogu.

Na úvodní stránce služby Google Video jsou vedle vyhledávacího pole zobrazena tzv. horká videa, tedy klipy, o které je aktuálně největší zájem. Pokud z Google Video přejdete na stránku jiné služby s videem, zůstane stále zobrazený postranní panel, přes který Google Video servíruje relativní filmečky. Stále zůstává možnost i na Google Video nahrávat vlastní videa,ale důraz na vyhledávání je stále větší.

Našli jste v článku chybu?