Hlavní navigace

Google vylepšil vyhledávání obrázků

4. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Webový vyhledávač obrázků Google Image Search se dočkal malého, avšak dosti praktického vylepšení. Uživatelé mohou nalezené obrázky filtrovat podle velikosti a to jednodušeji než dříve. Zobrazení obrázků jen v určité velikosti je nyní možné pohodlně zvolit přímo z lišty na stránce s výsledky vyhledávání. Dříve bylo nutné využívat pokročilého vyhledávání, což bylo pochopitelně zdlouhavější. Škoda jen, že Google stále exaktně nedefinuje, které obrázky jsou pro něj malé, střední, velké či extra…

Webový vyhledávač obrázků Google Image Search se dočkal malého, avšak dosti praktického vylepšení. Uživatelé mohou nalezené obrázky filtrovat podle velikosti a to jednodušeji než dříve. Zobrazení obrázků jen v určité velikosti je nyní možné pohodlně zvolit přímo z lišty na stránce s výsledky vyhledávání. Dříve bylo nutné využívat pokročilého vyhledávání, což bylo pochopitelně zdlouhavější. Škoda jen, že Google stále exaktně nedefinuje, které obrázky jsou pro něj malé, střední, velké či extra velké. Tato novinka je k dispozici již i v české verzi vyhledávání obrázků přes Google.

Naopak druhá praktická novinka momentálně v lokalizované verzi Google Image Search chybí. Řeč je o filtrování obrázků podle typu. Je možné zobrazit si jen obrázky související se zpravodajstvím z posledního měsíce. Dále Google demonstruje své technologie pro analýzu obrázků na možnostech zobrazit si z výsledků vyhledávání jen fotografie nebo rovnou fotografie s obličeji, což se hodí například pokud hledáte něčí fotku. Dříve se mezi nalezené obrázky pletlo hodně balastu, nyní by se to s těmito funkcemi mělo zlepšit. (Google Operation System)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).