Hlavní navigace

Google začal nabízet desktopové Chrome aplikace

Martin Vyleťal

Aplikace bude možné používat i offline. Zatím fungují jen na zařízeních s Chrome OS a Windows. Pracuje se ale na podpoře Linuxu a Mac OS X.

Při příležitosti pátého výročí uvedení první verze webového prohlížeče Chrome, představil Google nabídku nových Chrome aplikací. Dosud aplikace stažené přes Chrome Web Store fungovaly v prostředí prohlížeče. Nové aplikace i nadále vyžívají  Chrome engine a jsou psané pomocí webových technologií, mají ale samostatné okno bez tlačítek prohlížeče. Aktuálně jich je k dispozici necelá třicítka.

Zatím je mohou používat pouze majitelé počítačů s operačními systémy Windows a Chrome OS. Google prý ale již brzy rozšíří podporu i na platformu Linux a Mac OS X. Pro uživatele Windows je k dispozici Chrome App Launcher, nástroj, který slouží ke spouštění stažených aplikací. Do systému se nainstaluje automaticky s první desktopovou aplikací. Od verze Windows 7 se Chrome App Launcher zobrazí též na systémové liště.

Content

Aplikace mohou fungovat i offline. Podporují ukládání dat na pevné disky v počítači, ale i ve virtuálních datových úložištích. Mají také přístup k zařízením připojeným k počítači přes USB či Bluetooth. Jejich aktualizace probíhá automaticky.

Zdroj: Google Chrome Blog

Našli jste v článku chybu?
7. 9. 2013 5:30
1010011010 (neregistrovaný)

Až na to, že je to úplně to samý v bleděmodrým - jako desktopová aplikace se to jenom tváří, ale je to pořád webová aplikace běžící v prohlížeči. Něco podobného se dalo udělat už dávno pomocí parametru app - zkus si napsat do příkazového řádku "chrome --app=http://lupa.cz" ;-)

10. 9. 2013 16:18
krata (neregistrovaný)

Funguje to i bez toho, cemu rikaji prohlizec? Pouzivam Operu a FF.