Hlavní navigace

Google začal nabízet desktopové Chrome aplikace

6. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Aplikace bude možné používat i offline. Zatím fungují jen na zařízeních s Chrome OS a Windows. Pracuje se ale na podpoře Linuxu a Mac OS X.

Při příležitosti pátého výročí uvedení první verze webového prohlížeče Chrome, představil Google nabídku nových Chrome aplikací. Dosud aplikace stažené přes Chrome Web Store fungovaly v prostředí prohlížeče. Nové aplikace i nadále vyžívají  Chrome engine a jsou psané pomocí webových technologií, mají ale samostatné okno bez tlačítek prohlížeče. Aktuálně jich je k dispozici necelá třicítka.

Zatím je mohou používat pouze majitelé počítačů s operačními systémy Windows a Chrome OS. Google prý ale již brzy rozšíří podporu i na platformu Linux a Mac OS X. Pro uživatele Windows je k dispozici Chrome App Launcher, nástroj, který slouží ke spouštění stažených aplikací. Do systému se nainstaluje automaticky s první desktopovou aplikací. Od verze Windows 7 se Chrome App Launcher zobrazí též na systémové liště.

MKT nástroje 2 tip

Aplikace mohou fungovat i offline. Podporují ukládání dat na pevné disky v počítači, ale i ve virtuálních datových úložištích. Mají také přístup k zařízením připojeným k počítači přes USB či Bluetooth. Jejich aktualizace probíhá automaticky.

Zdroj: Google Chrome Blog

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.