Hlavní navigace

Google začne testovat rozvoz potravin, Amazon zase přiveze jídlo z restaurace

David Slížek

Google, který vám přiveze nákup až domů? Amazon, přes který si objednáte večeři? Firmy zkoušejí nové služby – zatím samozřejmě jen ve vybraných městech USA.

Doba čtení: 1 minuta

Google s rozvozem nákupů koketuje už dva roky. Jeho Google Express nabízí v několika velkých amerických městech dodávku balíků z e-shopů. Pokud si uživatelé službu předplatí (Google Express Membership stojí 95 USD ročně), mají dovoz zdarma.

V San Franciscu a dalším, zatím nejmenovaném velkém americkém městě, teď Google chystá rozšíření služby o dodávky čerstvých potravin a drogerie, píše agentura Bloomberg. Rozvážet bude mimo jiné z řetězce Whole Foods Market specializovaného na biopotraviny a z cash&carry řetězce Costco.

Google tak začne více konkurovat Amazonu, který ve vybraných městech USA provozuje rozvážkovou službu AmazonFresh. Ale ani e-komerční gigant Jeffa Bezose nespí – ve stejný den pro změnu oznámil, že v části Seattlu začíná testovat rozvoz jídel z restaurací.

KL2018 Tip nominace

Služba je dostupná pro předplatitele balíčku Prime Now, který je rozšířením předplatitelského programu Amazon Prime (ten za 99 USD ročně zaručuje dovoz zboží koupeného na Amazonu, streaming filmů a muziky, půjčování e-knih pro Kindle a další služby).

Lidé si mohou objednávat jídlo přes mobilní aplikaci a Amazon jim slibuje doručení do jedné hodiny od zaplacení. Služba je pro zákazníky zdarma – ovšem jen zatím. Jaké budou ceny po ukončení zaváděcího programu, není zatím jasné.

Našli jste v článku chybu?