Hlavní navigace

Google zažil velký výpadek služeb, které pracují s kontakty

22. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Odmlčela se síť Google+ a problémy měly i další služby Googlu, včetně Gmailu. Výpadek trval přibližně půl hodiny.

Aktualizace 10:10 - vypadá to, že se Googlu podařilo většinu problémů odstranit. Síť Google+ už je opět v provozu, Hangouts fungují a zmizela i chybová hláška z Gmailu, ve kterém se už normálně načítají kontakty.

Google v hlášeních na Apps Status Dashboard upozorňuje, že někteří uživatelé se ještě přibližně hodinu mohou setkat s problémy, poté by měly všechny služby fungovat jak mají:

Funkčnost služby Hangouts Google již byla pro některé uživatele obnovena, úplné zprovoznění pro všechny uživatele očekáváme za 1 hod.. Upozorňujeme, že tento časový rámec pouze předpokládáme a může se ještě změnit.

Když nejdou kontakty

Některé služby Googlu měly dnes ráno problémy. Úplný výpadek postihl po půl desáté například síť Google+, která byla zcela nedostupná. Omezený byl i provoz Gmailu. Podle některých zpráv dávají chybovou hlášku také Hangouts.

ebf - tip do článku - debata

Podle prvních informací to vypadá na problém s nedostupností kontaktů Googlu. V Gmailu se uživatelům zobrazovalo varování, že „Gmail dočasně nemá přístup k vašim kontaktům, může proto docházet k potížím.“

Podle ohlasů na sociálních sítích měl výpadek globální rozsah. Na Apps Status Dashboard je vidět hlášení potíží také v Google Drive, Google Calendar („Zkoumáme hlášení o potížích se službou Kalendář Google. Další informace budou brzy následovat.“) a dalších.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).