Hlavní navigace

Google údajně zmapoval všechny WiFi sítě v Británii

Patrick Zandl

Podle Daily Telegraph zmapoval Google v Británii všechny WiFi sítě včetně jejich SSID a MAC adresy a jejich polohu si uložilo do databáze. Data jsou používáná pro lokalizaci polohy v zařízeních bez GPS. Zpráva se objevila po nedávném skandálu s wardrivengem, který Google prováděl a je vlastně upřesněním jeho rozsahu. Zajímavé je, že podle Telegraphu by Google měl mít zmapované opravdu všechny WiFi sítě, tedy včetně domácích a firemních routerů. V Česku Google postupoval podle našich informací…

Podle Daily Telegraph zmapoval Google v Británii všechny WiFi sítě včetně jejich SSID a MAC adresy a jejich polohu si uložilo do databáze. Data jsou používáná pro lokalizaci polohy v zařízeních bez GPS. Zpráva se objevila po nedávném skandálu s wardrivengem, který Google prováděl a je vlastně upřesněním jeho rozsahu. Zajímavé je, že podle Telegraphu by Google měl mít zmapované opravdu všechny WiFi sítě, tedy včetně domácích a firemních routerů. V Česku Google postupoval podle našich informací stejně, ale nezmapoval všechna města. Poznáte to tak, že vás služby Google lokalizují i když máte vypnuté GPS v mobilu a mobil má WiFi.

Našli jste v článku chybu?
1. 6. 2010 1:17
Jenda (neregistrovaný)
JJ, zrovna mapování sítí mi jako zásah do soukromí vůbec nepřijde, a to jsem okolím hodnocený jako „extrémně paranoidní“. A ne, Windows opravdu nepoužívám :-).
31. 5. 2010 18:38
uv (neregistrovaný)
Cesta do pekel je dlazdena dobrymi umysly - krucek po krucku a za chvili jsme nekde, kde jsme rozhodne byt nechteli ;)