Hlavní navigace

Google zveřejnil kompletní webový Zeitgeist, svět nejvíc hledal Whitney Houston

14. 12. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: sxc.hu
Aktuální Zeitgeist 2012 od Google je venku, několik dní poté, co tuzemský Google zveřejnil náš vlastní „český“. Ukazuje se, že jediné, co lidé hledali více než Gangnam Style, byla Whitney Houston.

Kompletní Zeitgeist 2012 hledejte na www.google.com/zeitgeist/2012/#the-world a můžete si vybírat ze skoro šedesáti zemi. Nechybí mezi nimi ani Česká republika. Poprvé se mezi výsledky objevuje i žebříček nejpoužívanějších hashtagů z Google+. Své žebříčky nedávno zveřejnil také portál Yahoo a vyhledávač Bing.

ebf - témata 1

„Prostudovali jsme souhrnné údaje z více než jednoho bilionu hledaných výrazů (neboli vyhledávacích dotazů), které lidé tento rok zadali do Vyhledávání Google. Použili jsme data z několika různých zdrojů, včetně Google Trends a interních datových nástrojů. Odfiltrovali jsme spam a opakované dotazy, aby seznamy, které sestavujeme, co nejlépe odrážely ducha roku 2012,“ popisuje metodiku ke vzniku žebříčků Google.

„Uvedená data jsou normalizovaná. To znamená, že představují počet vyhledávání v tomto roce vzhledem k celkovému počtu vyhledávání za celou historii. Nejedná se tedy o absolutní počet vyhledávání, ale o přepočet vyhledávání na stupnici od 0 do 100. Každý dotaz byl vydělen nejvyšším bodem, kterého dosáhl (100),“ upřesňuje. A tady je výběr z letošních žebříčků:

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).