Hlavní navigace

GTS INEC nabízí 512 kb/s za 25.950 Kč!

12. 10. 1999
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Ceny za pevné linky jdou dolů způsobem, který je až neuvěřitelný. Pravda, ceny za prostý neomezený přístup se už v posledních měsících drží na stejné úrovni, ale zlevňování probíhá prostřednictvím pevných linek s měřeným tokem dat. Do této oblasti spadá i nová nabídka GTS INEC.

Shodou okolností jsem o měřených linkách mluvil na Invexu s představitelem jednoho velkého poskytovatele, který říkal, že podle jeho názoru nemá smysl počítat zákazníkům provoz na linkách o malé kapacitě a hádat se s nimi, zda přenesli o pár kilobajtů více či méně a tím pádem překročili limit. Zajímavé je to podle něj naopak u velkých kapacit, u zákazníků, kteří potřebují být nárazově připojeni vysokou rychlostí, ale nemají takový celkový objem dat, aby platili částky, které se za tyto rychlé linky zpravidla platí. Faktem je, že jeho názor je ovlivněn strukturou zákazníků této firmy, která připojuje zejména hodně „velké ryby“. Z Invexu jsme se vrátili domů a už tu byla čerstvá nabídka GTS INECu, která přesně tyto myšlenky naplňuje skutkem.

Pod názvem Internet na plný plyn nabízí GTS INEC ve spolupráci s Aliatelem ve třech největších městech (Praha, Brno, Ostrava) připojení k Internetu o kapacitě 256, 512 a 1024 kb/s za velmi slušné ceny. Například linku s nejnižší kapacitou, 256 kb/s, můžete získat za cenu, která jinak odpovídá spíše 64 kb/s, konkrétně za 20.950 Kč měsíčně. Zahrnuje však pouze 1 GB dat, pokud přenesete více, budete muset platit celkem obvyklých 400 Kč za 100 MB.

Přehledně cenovou nabídku GTS INECu shrnuje následující tabulka:

Propustnost linky (kb/s) Cena (Kč/měsíc) objem dat v ceně (GB)
256 20.950 1
512 25.950 1
1.024 50.950 10

Jak je v poslední době díky akcím firmy Cisco zvykem, cena zahrnuje i směrovač od této firmy. Součástí speciální nabídky, která platí do 15. listopadu, je první měsíc provozu zdarma včetně okruhu od Aliatelu (pokud jsem správně pochopil, ten jinak není součástí oznámených cen a platí se tedy zvlášt) a při podpisu smlouvy na 24 měsíců není účtován ani zřizovací poplatek, který jinak činí 19.950 korun.

Podle mého názoru by si tato nabídka mohla najít své zákazníky, kteří by rádi komunikovali rychleji. Je ovšem otázkou, nakolik jim připojení prodraží pronájem digitálního okruhu vyšší rychlosti, ostatně z nabídky GTS INECu není zřejmé ani to, zda je součástí ceny pronájem vysokorychlostních modemů, které jinak také nejsou za hubičku.

BRAND23 Workshop

Marek Antoš


Starší, související články:

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).