Hlavní navigace

GTS Novera má zájem být čtvrtým GSM operátorem v Česku

Jiří Macich ml.

Počet zájemců o roli čtvrtého klasického mobilního operátora na českém trhu se rozrůstá. Svůj zájem už dříve potvrdil U:fon a o licenci ve výběrovém řízení Českého telekomunikačního úřadu se chce utkat také GTS Novera. Ekonomickému listu E15 to prozradil Pavel Kaidl, tiskový mluvčí společnosti. List E15 oslovil i další potenciální zájemce z řad telekomunikačních operátorů, kteří působí na českém trhu. České Radiokomunikace a Dial Telecom se prý vzhledem k zatím nevyjasněným podmínkám výběrové…

Doba čtení: 1 minuta

Počet zájemců o roli čtvrtého klasického mobilního operátora na českém trhu se rozrůstá. Svůj zájem už dříve potvrdil U:fon a o licenci ve výběrovém řízení Českého telekomunikačního úřadu se chce utkat také GTS Novera. Ekonomickému listu E15 to prozradil Pavel Kaidl, tiskový mluvčí společnosti. List E15 oslovil i další potenciální zájemce z řad telekomunikačních operátorů, kteří působí na českém trhu. České Radiokomunikace a Dial Telecom se prý vzhledem k zatím nevyjasněným podmínkám výběrové řízení v tuto chvíli nechtějí k tématu vyjadřovat.

Kategoricky zájem pro E15 prý popřely společnosti UPC a RIO Media. Záměrem RIO Media je provozování nejmodernějších optických sítí, proto o licenci pro poskytování mobilních služeb nemáme zájem. V této oblasti budeme působit jako distribuční partner a dodávat například televizní obsah pro mobilní telefony nebo VoIP služby, uvedla pro E15 obchodní ředitelka Markéta Novotná z RIO Media.

Samozřejmě v tuto chvíli není vyloučeno, že se na český trh nebude chtít pustit úplně nový hráč, který tu ještě nijak nepůsobí. Oficiální informace však zatím nejsou k dispozici. Záměr vstoupit na český mobilní trh sice oznámilo Tesco, ale podle dostupných informací bude mít spíše zájem o roli virtuálního operátora nebo bude spolupracovat s některým ze stávajících operátorů. Více ve zprávičce Tesco chce i v České republice nabízet mobilní služby.

Našli jste v článku chybu?