BBC píše, že Google deletes ‚tens of thousands‘ of celeb nude pics. Marně se snažím přijít na to, co tím myslí. Také se tam uvádí, že Google zrušil stovky účtů. Zvláštní.
Zeman coby nejdůvěryhodnější politik? Podle průzkumu? Pak nezbývá než připomenout článek, který právě přišel vhod: How Much Can We Trust The Polls? A Look At The Industry's Transparency Problem
Facebook is more important to news distribution than you think, and journalists are freaked out řeší spíše otázku toho, jestli stačí vytvářet „skvělý obsah“, nebo jestli je lepší se snažit přizpůsobit algoritmu Facebooku pro zobrazování příspěvků. Osobně si nejsem moc jist odpovědí. Ale článek to ještě trochu záhadně míchá s novináři a nějak se zde neobjevuje to, že novináři jsou s ohledem na Facebook závislí na čtenářích, kteří budou jejich články šířit dál. Ale jeden možný závěr z článku by tu byl: Facebook je nevyzpytatelný.
Tak je tu prý nový červ napadající Mac a využívající Reddit jako řídící a ovládací centrum. Média z toho mají předčasné Vánoce, ale Why the Mac Reddit-Powered Botnet Story is Bullsh*t najdete něco o tom, že to všechno je nakonec asi jinak. Nejenom, že to není červ (neumí se sám šířit), ale jde prý o kód viru z roku 2012.
Vím, že následující nemá nic společného s IT ani Internetem, ale je to prostě, aspoň pro mě, skvělé a zajímavé čtení. Viz Tunnel vision: how an obsessed explorer found and lost the world's oldest subway.
TELEgraficky
Minecraft na hodinkách ■ K 30. září definitivně skončil Orkut, po deseti letech! ■ Windows 10 Technical Preview download ■ EU schválilo Facebooku koupi WhatsApp ■ THE SHIFT
WEBDESIGN, INTERNET
Switching to HTTPS Will Not Increase Your Search Rankings vlastně neříká nic nového, už na počátku to vypadalo, že nás Google tak trochu tahá za fusekli.
Internetový trol ve vězení? Inu, proč ne, zejména pokud vyhrožuje znásilněním. Viz A British troll was just jailed for his tweets. Here’s why that will (probably!) never happen in the U.S.
První strana výsledků na Google naláká 71,33 % prokliků. Druhá a třetí už jenom 5,59 %. Prvních pět výsledků na první stránce představuje 67,60 % prokliků, na šestou až desátou pozici už zbývá jenom 3,73 %. Viz A New Click Through Rate Study For Google Organic Results. Plná studie je ke stažení jako PDF.
Porazit jedničku a zlikvidovat e-mail. To jsou také cíle, které se vždy hodí. Třeba teď chce Evernote prý také zlikvidovat e-mail. V Evernote Joins Everyone Else in Quest to Kill Email to vyvozují z toho, že Evernote má novou funkci: chat. Nevím, co to má společného s e-mailem, ale vím, že v Google Docs jsou kolaborativní funkce už dlouho a jsou super. A pro přechod na Evernote mě to nepřesvědčí.
Bude Etický kodex pro SEO a marketing ve vyhledávačích? SEO Organizations Call For “Search Congress” To Create & Enforce Search Marketing Code Of Ethics minimálně naznačuje, že by některé firmy něco takového chtěly prosadit.
Kde se vzal mýtus o dvou stovkách prvků v algoritmu vyhledávání Google? A proč je to vlastně mýtus? Viz The Myth of Google's 200 Ranking Factors
Další užitečná studie – týká se PPC a řeší otázku efektivnosti vs. objemu. A také umožní se podívat, jak jsme na tom v čase s parametry výkonnosti PPC. Viz Measuring PPC Account Efficiency Vs. Volume: A Case Study
Mashable se díví, Why Every Media Website Redesign Looks the Same. A nachází odpověď v tom, že jsme možná vstoupili do minimalistické fáze umění webdesignu. Nebo taky možná v něčem jiném. Ale je to asi tak jako s dobou, kdy prostě byly v módě kulaté rohy. Dnes je nemůžeme vystát.
SOFTWARE
Sony Playstation Home přestane existovat příští rok. Přesněji 31. března 2015 v Evropě i v USA. Je to příznak konce virtuálních světů? Viz PlayStation Home Update – September 26, 2014
Twitteru teče do bot a tak volá po pomoci od vývojářů. Což je dost paradoxní, posledních několik let je velmi usilovně likvidoval. Viz Twitter to developers: Seriously, this time you can totally trust us not to ambush you!
Forbes se domívá, že nejpodstatnější na nových Windows bude sjednocení řady různorodých zařízení. Což je nejspíš pravda, byť v minulosti už tady několik podobných pokusů bylo a nikdy to nedopadlo tak, jak Microsoft zamýšlel. Viz The Most Important Promised Feature Of Windows 10 Could Pay Off Big For Microsoft
The 3 Hardest Things to Explain About ‚Minecraft‘ video se vám bude hodit, abyste pochopili Minecraft. Nebo spíš nepochopili. Hodně povedené.
HARDWARE
Samsung – samozřejmě – ukazuje, že jeho telefony se neohýbají. Nový reklamní spot (mimochodem Samsung už dříve ukazoval totéž u dalších telefonů):
USB klíčenky jsou nebezpečné, kdo by to byl řekl. Viz Security researchers release ‚unpatchable‘ tools that make USB drives malicious a samozřejmě je to o BadUSB útoku demonstrovaném na Black Hat konferenci před pár měsíci. A samotný kód najdete na Githubu.
MARKETING A KOMUNIKACE
Troll. Však víte o co jde. Internetový trol:
Tady říkají, že obchodník prodávající skrz affil má čtyřikrát větší pravděpodobnost, že prodá. Ne tedy, že 4× víc prodává, ale má 4× větší pravděpodobnost.
KPN Telecom a iPhone 6:
Eric Schmidt se dal na rady, jak pracovat s e-mailem? No, zní to možná zvláštně, ale tipy dává dobré. Čtěte v Google’s Eric Schmidt explains the #1 email habit of the most effective people
Seinfeld: „Miluji reklamu, protože miluji lhaní“. Jerry Seinfeld Gets Brutally Honest About Advertising in This Hilarious Speech at the Clios
A Starbucks má v reklamě taky něco jako telefon:
Jestli snad v marketingu nepoužíváte GIFy, tak jste prostě out. Viz 5 Brands Using GIFs the Right Way on Twitter
BEZPEČNOST, SOUKROMÍ, PRÁVO
Privacy is tech’s latest marketing strategy píše Washigton Post. Já bych dodal, že tonoucí se stébla chytá a u sociálních sítí je soukromí vždy jenom 100 % iluze. Podstatou sociální sítě je předpoklad, že do ní budete vkládat věci, které rozhodně soukromé nejsou. Ale to, že Apple a Google konečně všude dají šifrování, to je podstatné. Samozřejmě pokud jim tenhle krok projde u vlády. U té „emerické“ pochopitelně.
Snapchat popírá, že by byl hacknut. Záplavy spamů z některých účtů jsou prý způsobeny získáním přihlašovacích údajů z jiných webů. Viz No, Snapchat Hasn’t Been Hacked
ANOTHER CARD SYSTEM HACK AT SUPERVALU, ALBERTSONS není nic jiného, než další Home Depot či Target. Malware sbírající údaje o platebních kartách přímo v obchodech.
Japan Airlines Reports Hacker Attack a nejde o maličkost, 750 tisíc postižených zákazníků. Článek je z Wall Street Journalu, takže se omlouvám, je za paywallem.
Hacked celebrities were “stupid”, says incoming EU digital economy and society chief je svým způsobem možná dobrá pointa, ale na druhou stranu, není to tak černobílé, jak Günther Oettinger ukazuje.
ComputerCOP: The Dubious ‚Internet Safety Software‘ That Hundreds of Police Agencies Have Distributed to Families je docela zajímavý příběh softwaru pod názvem ComputerCOP. Ten by měl sloužit k ochraně dětí a jako nástroj pro rodiče. V zásadě ale nejde o nic jiného, než spyware. A s bezpečností nemá tenhle kousek nic společného.
To ovšem nebrání šerifovi z Limestone v Alabamě v tvrzení, že kdyby ComputerCOP byl rozšířenější, nemuselo dojít k masakru na Columbine High School. Má samozřejmě pravdu: pokud bychom důsledně šmírovali každého člověka, tak by jistě bylo možné všechno. Doslova všechno.
iPad Hacker and „Troll“ Weev Is Now a Straight-Up White Supremacist je poměrně dost realistická reakce (a komentář) k článku What I Learned from My Time in Prison – ten vyvolal dost velkou pozornost. A možná oprávněně. Dnes může kdokoliv být prakticky kýmkoliv. Stejně jako to, že se někdo stal „hackerem“, může znamenat jistou formu piedestalu.
Hack JP Morgan Chase je označován za největší známou kompromitaci v historii. Viz JPMorgan Chase bank hack: It gets worse kde se ale hlavně dočtete o tom, že je to celé hodně zmatené. A co hlavně, JPMorgan asi poněkud mlží. Významnou roli zde hrají dvě věci obvykle jasně spojitelné s hesly – opakované použití téhož hesla a absence dvoufaktorové autentizace. Ve hře je přitom teoreticky 83 milionů hacknutých účtů
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
The Social Media Guru:
Off the Beaten Path: 6 Unusual Ways to Use Pinterest skutečně ukazuje na pár poněkud neobvyklých způsobů, jak použít Pinterest.
Tweetování se zkumavkou. Sestavili jsme mapu českých vědců aktivních na Twitteru je přehled českých vědců na Twitteru. Aby to bylo trochu praktičtější, udělal jsem z toho klasický seznam/list: Čeští vědci.
Facebook ustoupil a omlouvá se LGBT komunitě. Pravidla okolo používání skutečných jmen se prý změní. Otázka je, jestli Facebooku dojde, že je plný lidí s falešnými jmény celou dobu své existence a jeho pravidla nikdy nefungovala. Viz Facebook To Change Real Name Policy, Issues Apology To LGBT Community, kde se dočtete o kapitálním veletoči Facebooku. Prý „duch“ tohoto pravidla byl, aby lidé měli jméno, které používají v reálném životě, nikoliv to, které mají „v občance“. Chucpe.
Facebook se za pokusy na uživatelích samozřejmě neomluví. Ale v Facebook Changing Research Methods After Controversial Mood Study se dočtete, že to bude příště dělat lépe.
Pokud si myslíte, že by snad Instagram policie měl být nudný a o ničem, ten z Reykjavíku vás asi vyvede z omylu. Viz Reykjavík Police Department's Instagram Is Unexpectedly a Lot of Fun
Ello is the doomed utopia we can't stop building je dobrý titulek, stejně jako pointa. A podtitulek tohoto článku taky docela sedí: Another year, another quixotic challenge to Facebook. Jinak o Ello také říká, že je to polovičatost, plná chyb, nefunkčních zásadních věcí a potýkající se se záplavou výpadků.
MOBILNÍ APLIKACE
Widgety pro iOS, které umožňují spouštět další aplikace, do App Store nesmí. Viz Apple has removed Launcher from the App Store
Father.io? MMO střílečka v reálném čase? Když už nic jiného, trailer na webu vypadá hodně povedeně.
Google prý chce spustit svou vlastní mobilní aplikaci pro posílání zpráv, podobnou WhatsApp. Říká se to v Google planning to launch own mobile messaging app similar to WhatsApp a jeden při tom musí přemýšlet, co to vlastně ten Google řeší, když tu nejdřív byl Google Talk a poté Hangouts. A proč se s něčím tak dobrým jako Hangouts nepodařilo prorazit nikam. Notabene, pokud ještě vezmete v potaz ty stovky milionů zařízení s Androidem.
A když už byla zmínka o posílání zpráv, tak Snapchat prý chtěl koupit MessageMe, ale vyfouklo mu ho Yahoo za 30 – 40 milionů dolarů.
INFOGRAFIKA
Infographic: How To Stay Safe On Facebook je přesně tím, co název říká. Infografikou na téma bezpečí na Facebooku. Což je samozřejmě stejně oxymoron jako soukromí na Facebooku.
Dobří vs. špatní klienti v infografice. Viz The Internet Marketer’s Guide to Good vs Bad Clients [infographic]
Chce to správné barvy, nevěříte? Zkuste Online Sales Trends – Color Matters
Co se (většinou) nedostalo do článků a stojí z právě uplynulého týdne za pozornost. Mohlo by se hodit, mohlo by zaujmout, možná to prostě jenom nějak tak uniklo v záplavě stovek článků a zpráv, které se v uplynulém týdnu objevily. Ručně tříděné ze stovek zdrojů a tisíců přečtených zpráv. V drtivé většině zahraničních. Vzniká průběžně celý týden.
Pokud chcete seriál sledovat, má vlastní štítek v podobě #TYDEN