Hlavní navigace

Hackathonová sezóna se rozjíždí naplno. Czech Hackathon začíná

6. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Padá listí a jsou tu podzimní hackathony. Kromě Czech hackathonu, který se rozjíždí dnes, se chystá i druhé pokračování hackování nad AWS.

Pražský Hub se dnes otevírá účastníkům třetího Czech Hackathonu. Celovíkendovou akci rozjedou hlavní řečníci a po večeři vypukne programovací rej zaštítěný pořadateli z Ackee, Avastu, Etnetery, Keria nebo STRV

Letošní ročník bude zaměřen na sportovní aplikace. K dispozici tak budou zařízení jako Oculus Rift, Google Cardboard, Arduino, nejnovější generaci Apple TV nebo chytré hodinky.

Další podzimní akcí je druhé pokračování seriálu, ve kterém se Rockaway snaží najít globální aplikaci běžící na Amazon Web Services. Ta proběhne také v Hubu, ale v tom brněnském. 

Dvacátého listopadu se tak na AWS otevře účet s kreditem 8000 dolarů a s tím se rozjede i víkendové programování. “Využití technologií jako je AWS je jedna z možností, jak produkt připravit na škálování na zahraniční trhy už od samotného začátku, ” vysvětluje důvody práce s AWS Dušan Zábrodský z Rockaway.

KL23 hlasovani

Účastníci budou řešit problémy z oblastí fintech, dopravy nebo e-commerce. V týmech o čtyřech až šesti lidech dostanou pouze 30 hodin k nalezení nejlepšího řešení. “Vývojáři nemusí mít obavy. Nezáleží na tom, jaký programovací jazyk použijí,” tvrdí jeden z mentorů – Jiří Psota z Bileta.

Spolu s Rockaway hackathony podporují i Amazon, Bileto, Česká Spořitelna a organizátoři festivalu Pioneers, tito partneři dodají technologii, data i odborné lektory.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).