Hlavní navigace

Hackeři půjdou po mobilech. Bojíte se?

27. 12. 2005
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Podle antivirové firmy McAfee dojde v roce 2006 k velkému nárůstu útoků na mobilní zařízení. Počet škodlivých programů pro smartphony a další mobilní zařízení roste údajně desetkrát rychleji než množství virů pro PC, uvedla McAfee v tiskové zprávě. Dá se předpokládat, že škody budou daleko vyšší než při útoku na PC, protože mobilních telefonů je mezi lidmi daleko více.

Podle antivirové firmy McAfee dojde v roce 2006 k velkému nárůstu útoků na mobilní zařízení. Počet škodlivých programů pro smartphony a další mobilní zařízení roste údajně desetkrát rychleji než množství virů pro PC, uvedla McAfee v tiskové zprávě. Dá se předpokládat, že škody budou daleko vyšší než při útoku na PC, protože mobilních telefonů je mezi lidmi daleko více.

Dle mého názoru to nebude tak horké, jak uvádí McAfee. Spíše mám pocit, že firmy zabývající se antivirovou ochranou se snaží v lidech vyvolat pocit ohrožení a mít další zdroj peněz. (Aktuálně)

Autor článku

Autor vede tým aliancí a výkonnostního marketingu ve společnosti LMC, nejvýznamnějšího operátora na českém elektronickém trhu práce (www.jobs.cz, www.prace.cz).